Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi z naświetlem bocznym

Kategorie: drzwi   design  
Zdjęcie Drzwi z naświetlem bocznym

Drzwi wejściowe to wizytówka Twojego domu. Dlatego warto zadbać, aby nadać im odpowiedni charakter. Jakie drzwi wybrać, aby robiły wrażenie, a jednocześnie gwarantowały bezpieczeństwo i dobrą izolację termiczną? Ciekawym, coraz częściej stosowanym przez architektów, rozwiązaniem są drzwi z naświetlem bocznym. Czym są i jak wybrać najlepsze? Oto najważniejsze informacje.

Drzwi z naświetlem bocznym to nic innego jak drzwi, które po jednym lub dwóch bokach mają dodatkowe przeszklenie (wykonane najczęściej z satynowanej szyby, która zapewnia domownikom pełną prywatność). Po co? Przeszklenie pełni kilka funkcji. Przede wszystkim:

 • optycznie powiększa same drzwi, nadając im bardziej majestatycznej, a zarazem minimalistycznej formy,
 • wpuszcza do wnętrza domu więcej naturalnego światła – sprawiając, że przestrzeń staje się bardziej przyjazna, optycznie większa i komfortowa,
 • pozwala przełamać architektoniczne schematy i wprowadza urozmaicenie do elewacji budynku.

Czy jest to jednak dobre rozwiązanie w kontekście bezpieczeństwa oraz izolacyjności termicznej? Tak – pod warunkiem, że postawisz na sprawdzone technologie od solidnych producentów. Zwróć uwagę, czy firma, która dostarcza drzwi z naświetlem, posiada odpowiednie certyfikaty poświadczające przenikalność cieplną poniżej 0,8 W/m2K. Wówczas drzwi z naświetlem bocznym można wykorzystać nawet w domach pasywnych.

Drzwi z naświetlem bocznym – co decyduje o ich jakości?

Dodatkowe przeszklenie oznacza nie tylko więcej światła i spektakularny efekt estetyczny. To również wyzwanie pod kątem bezpieczeństwa oraz izolacji cieplnej. Dlatego drzwi z naświetlem bocznym oferują wyłącznie najlepsi producenci na rynku, w tym Internorm.

W drzwiach z naświetlem bocznym, które tworzy Internorm, stosujemy innowacyjne oszklenie I-tec. To ta sama technologia, która jest wykorzystywana przy tworzeniu dużych przeszkleń, np. całych ścian ze szkła. Klejenie tafli szkła do ościeżnicy oraz zastosowanie 3-szybowego, specjalnie wzmocnionego szkła zapobiega zarówno uciekaniu ciepła z wnętrza, jak i zapewnia odpowiednią ochronę antywłamaniową – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm. – Drzwi Internorm są produkowane na indywidualne zamówienie, co oznacza, że zarówno ich design, jak i wielkość przeszklenia można dobrać do własnych preferencji – dodaje.

drzwi z naświetlem górnym drzwi z przeszkleniem górnym Internorm.jpg

Wysokiej jakości tafle szkła VSG klasy P4 zastosowane w naświetlu bocznym, jego szczelny montaż i integracja z ościeżnicą drzwi oraz najwyższa jakość zastosowanych materiałów – oto, co sprawia, że jakości drzwi z naświetlem bocznym można zaufać.

idealne drzwi z przeszkleniem.jpgJak wybrać idealne drzwi z naświetlem bocznym?

Drzwi z naświetlem bocznym niejedno mają imię. A to oznacza, że możesz wybrać design, który idealnie wpasowuje się w Twoje preferencje estetyczne oraz stylistykę elewacji budynku. Dostępne są m.in.:

 • standardowe drzwi z przeszkleniem bocznym z ramą oddzielającą drzwi od tafli okna,
 • drzwi z podwójnym przeszkleniem – szklana tafla znajduje się po dwóch bokach ościeżnicy drzwi, co sprawia, że zamieniają się one w ekskluzywne wrota,
 • drzwi z bezramowym doświetlem – bardzo minimalistyczne i designerskie, a przy tym równie szczelne jak inne wersje.

Na którą wersję się zdecydować? Skontaktuj się z doradcą Internorm, aby wybrać opcję idealną!

Chcesz wiedzieć więcej?

Zobacz katalog drzwi    albo    Skontaktuj się

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF