Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi z naświetlem bocznym

Kategorie: drzwi   design  
Zdjęcie Drzwi z naświetlem bocznym

Drzwi wejściowe to wizytówka Twojego domu. Dlatego warto zadbać, aby nadać im odpowiedni charakter. Jakie drzwi wybrać, aby robiły wrażenie, a jednocześnie gwarantowały bezpieczeństwo i dobrą izolację termiczną? Ciekawym, coraz częściej stosowanym przez architektów, rozwiązaniem są drzwi z naświetlem bocznym. Czym są i jak wybrać najlepsze? Oto najważniejsze informacje.

Drzwi z naświetlem bocznym to nic innego jak drzwi, które po jednym lub dwóch bokach mają dodatkowe przeszklenie (wykonane najczęściej z satynowanej szyby, która zapewnia domownikom pełną prywatność). Po co? Przeszklenie pełni kilka funkcji. Przede wszystkim:

 • optycznie powiększa same drzwi, nadając im bardziej majestatycznej, a zarazem minimalistycznej formy,
 • wpuszcza do wnętrza domu więcej naturalnego światła – sprawiając, że przestrzeń staje się bardziej przyjazna, optycznie większa i komfortowa,
 • pozwala przełamać architektoniczne schematy i wprowadza urozmaicenie do elewacji budynku.

Czy jest to jednak dobre rozwiązanie w kontekście bezpieczeństwa oraz izolacyjności termicznej? Tak – pod warunkiem, że postawisz na sprawdzone technologie od solidnych producentów. Zwróć uwagę, czy firma, która dostarcza drzwi z naświetlem, posiada odpowiednie certyfikaty poświadczające przenikalność cieplną poniżej 0,8 W/m2K. Wówczas drzwi z naświetlem bocznym można wykorzystać nawet w domach pasywnych.

Drzwi z naświetlem bocznym – co decyduje o ich jakości?

Dodatkowe przeszklenie oznacza nie tylko więcej światła i spektakularny efekt estetyczny. To również wyzwanie pod kątem bezpieczeństwa oraz izolacji cieplnej. Dlatego drzwi z naświetlem bocznym oferują wyłącznie najlepsi producenci na rynku, w tym Internorm.

W drzwiach z naświetlem bocznym, które tworzy Internorm, stosujemy innowacyjne oszklenie I-tec. To ta sama technologia, która jest wykorzystywana przy tworzeniu dużych przeszkleń, np. całych ścian ze szkła. Klejenie tafli szkła do ościeżnicy oraz zastosowanie 3-szybowego, specjalnie wzmocnionego szkła zapobiega zarówno uciekaniu ciepła z wnętrza, jak i zapewnia odpowiednią ochronę antywłamaniową – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm. – Drzwi Internorm są produkowane na indywidualne zamówienie, co oznacza, że zarówno ich design, jak i wielkość przeszklenia można dobrać do własnych preferencji – dodaje.

drzwi z naświetlem górnym drzwi z przeszkleniem górnym Internorm.jpg

Wysokiej jakości tafle szkła VSG klasy P4 zastosowane w naświetlu bocznym, jego szczelny montaż i integracja z ościeżnicą drzwi oraz najwyższa jakość zastosowanych materiałów – oto, co sprawia, że jakości drzwi z naświetlem bocznym można zaufać.

idealne drzwi z przeszkleniem.jpgJak wybrać idealne drzwi z naświetlem bocznym?

Drzwi z naświetlem bocznym niejedno mają imię. A to oznacza, że możesz wybrać design, który idealnie wpasowuje się w Twoje preferencje estetyczne oraz stylistykę elewacji budynku. Dostępne są m.in.:

 • standardowe drzwi z przeszkleniem bocznym z ramą oddzielającą drzwi od tafli okna,
 • drzwi z podwójnym przeszkleniem – szklana tafla znajduje się po dwóch bokach ościeżnicy drzwi, co sprawia, że zamieniają się one w ekskluzywne wrota,
 • drzwi z bezramowym doświetlem – bardzo minimalistyczne i designerskie, a przy tym równie szczelne jak inne wersje.

Na którą wersję się zdecydować? Skontaktuj się z doradcą Internorm, aby wybrać opcję idealną!

Chcesz wiedzieć więcej?

Zobacz katalog drzwi    albo    Skontaktuj się

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF