Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nakładki aluminiowe na okna drewniane

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Nakładki aluminiowe na okna drewniane

Drewniane okna wyróżniają się eleganckim wyglądem i sprawiają, że wnętrze staje się klimatyczne i stylowe. Niestety drewno jako materiał naturalny potrzebuje intensywnej pielęgnacji, aby móc zachować swoje pierwotne właściwości. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z nich na rzecz okien z tworzyw sztucznych. Kompromisem mogą być nakładki aluminiowe na okna drewniane.

Okna są narażone na działanie czynników atmosferycznych, które mogą wpłynąć na ich strukturę. Deszcz, zmienne temperatury i promienie słoneczne sprawiają, że tradycyjna drewniana stolarka wymaga regularnej impregnacji i odświeżania. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, aby posiadać stylowe drewniane okna, ale nie chcesz rezygnować z trwałości i jakości, z pewnością spodoba Ci się rozwiązanie, jakim są nakładki aluminiowe chroniące drewno przed wilgocią.

nakładka aluminiowa na okno drewniane HF 410.pngBezpieczeństwo

Aluminium to materiał coraz chętniej stosowany w produkcji okien, gdyż jest lekki, elastyczny oraz trwały. Drewniane ramy przykryte z zewnętrznej strony nakładką aluminiową są zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami pogodowymi, a dodatkowo polepszają izolację pomieszczeń. Ponadto taka konstrukcja stanowi ochronę antywłamaniową, gdyż okna z aluminiową nakładką są trudne do sforsowania i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Aluminium zwiększa trwałość drewna i nie wymaga impregnacji, a dodatkowo ukryta pod nim pianka poliuretanowa zapewnia zwiększoną izolację cieplną i akustyczną.

Ciepło

Drewniane okna są obecnie wytwarzane w sposób zaawansowany technologicznie i dodatkowo zabezpieczane specjalistyczną powłoką. Jednak drewno jako materiał naturalny podlega pęcznieniu na skutek wilgoci, dlatego po pewnym czasie może stracić swoją pierwotną strukturę. Zastosowanie nakładki aluminiowej zabezpiecza ramy okien przed chłodem i wilgocią z zewnątrz.

W naszych projektach chcieliśmy połączyć klasyczny wygląd drewna z najlepszymi parametrami cieplnymi i antywłamaniowymi, dlatego wprowadziliśmy na rynek linię okien drewnianych z aluminiową nakładkąinformuje dyrektor sprzedaży Dariusz Olszewski z Internorm Polska. – Okna takie wyróżniają się pasywnością, a dodatkowo dajemy klientowi możliwość wyboru rodzaju i koloru drewna, z którego wykonana jest ościeżnica i skrzydło od strony wnętrza. Dzięki temu każdy może stworzyć wnętrza według własnej wizji – dodaje.

Design

Połączenie drewna z aluminium stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wewnętrzna rama może odbiegać kolorem od swojej zewnętrznej strony, dlatego z łatwością dopasujesz jej wygląd do klimatu pomieszczeń. Aluminiowa nakładka może być pomalowana na dowolny kolor, podkreślając tym samym styl wykończenia budynku i stanowiąc element dekoracyjny współgrający z elewacją. Takie rozwiązanie umożliwia stworzenie w domu ciepłego klimatu, z którym kojarzą się okna drewniane. Natomiast z zewnątrz pozwala sprawić, że architektura budynku będzie wyróżniała się nowoczesnością i elegancją.

design okien drewniano-aluminiowych.jpg

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF