Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nowoczesne okna energooszczędne do Twojego domu

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Nowoczesne okna energooszczędne do Twojego domu

Największym trendem współczesnego budownictwa jest dążenie do maksymalnej energooszczędności. Zastosowanie rozwiązań, które pozwalają budynkom na bardzo niski pobór energii lub wręcz samowystarczalność energetyczną jest korzystne nie tylko dla ich mieszkańców czy zarządców, ale również dla środowiska.  Okna energooszczędne to  bardzo ważny element nowoczesnej architektury. Inwestorzy mają do wyboru szereg rozwiązań. Dowiedz się, czym się wyróżniają.

Kiedyś okna były uznawane za słaby punkt budynku, zarówno pod względem cieplnym,  jak i antywłamaniowym. Dziś producenci prześcigają się w parametrach izolacyjności, a okna pod jej względem niemalże dorównują ścianom. Wpływa na to przede wszystkim dopracowanie konstrukcji okien – profili, okuć, a nawet samych szyb. Standardem stają się okna energooszczędne, a nawet pasywne.

Czym charakteryzują się okna energooszczędne?

Okna energooszczędne to przede wszystkim zapobieganie stratom energii. Upragniony efekt osiąga się dzięki wysokiej szczelności tego rodzaju rozwiązań. Obecnie wszystkie nowoczesne okna są szczelne, jednak warto pójść o krok dalej.

Okna pasywne nie tylko zapobiegają uciekaniu ciepła z pomieszczeń zimą, ale też wykorzystują energię słoneczną do jej pozyskiwania - dzięki opatentowanej technologii oszklenia ECLAZ z selektywnym przepuszczaniem światła w jedną stronę. Efektem są niższe rachunki za ogrzewanie. Latem ta sama konstrukcja zapewnia zaś przyjemny chłód w pomieszczeniach, nawet bez klimatyzacji – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm.

Najnowsze rozwiązania w zakresie stolarki energooszczędnej

To jednak nie wszystko. Wysoka szczelność nowoczesnych okien może powodować problemy z optymalną wymianą powietrza w pomieszczeniach, dlatego potrzebny jest sprawnie działający system wentylacji. Można ten problem rozwiązać na kilka sposobów, jednak jednym z najnowocześniejszych są wywietrzniki wbudowane w ramę okienną. Ich specjalna konstrukcja zapewnia wentylację bez otwierania okien, a jednocześnie nie powoduje strat energii. Wymiana powietrza odbywa się stale z odzyskiem ciepła przy pomocy wymiennika termicznego, dlatego nie musisz martwić się o zaduch czy wilgoć w pomieszczeniach, ale także o straty energii. Dzięki temu Twój dom pozostaje energooszczędny, a jednocześnie zdrowy i komfortowy. Skontaktuj się z doradcami Internorm, by uzyskać więcej informacji na temat okien pasywnych oraz nowoczesnej wentylacji i innych zaawansowanych systemów.

czy można montować okna zimą.jpg

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF