Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna do domów klasy premium

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna do domów klasy premium

Budujesz nowy dom o podwyższonym standardzie? A może planujesz remont takiego budynku? Jeśli tak, zwróć szczególną uwagę na wybór odpowiednich okien. Powinny być dopasowane do budynku pod kątem estetyki, a przede wszystkim wyróżniać się doskonałymi parametrami technicznymi. Na co zwrócić uwagę, dobierając okna klasy premium? Podpowiadamy.

Wysoki standard wykończenia budynku oznacza, że w kwestii wyboru okien nie możesz sobie pozwolić na kompromisy. Tylko te najwyższej jakości zapewnią Ci pełną satysfakcję na wiele lat. Pytanie zatem: jak wyjść ponad standard?  Oto kilka aspektów, które Ci to umożliwią.

okna premium powinny być ciepłe.jpgIzolacyjność termiczna przede wszystkim

Dobra izolacja termiczna, jaką zapewniają okna, to dziś standard, prawda? Tak, ale… Jeżeli tworzysz dom pasywny, „dobra” izolacja może nie wystarczyć. Tu będzie potrzeba tej najlepszej, na poziomie Uw nawet zbliżonym do 0,6 W/m2K. Zagwarantują ją okna Internorm.

Trzyszybowe okna z innowacyjną izolacją I-tec Insulation sprawiają, że nawet przy dużej powierzchni przeszklenia zapotrzebowanie budynku na energię cieplną jest niskie. – podkreśla Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce. – Dobrym parametrom izolacyjnym okien Internorm sprzyja również innowacyjny system bezpiecznego wietrzenia, który w modelach premium może być wzbogacone o rekuperację. – dodaje.

Energooszczędne okna pasywne wyróźniają się m. in.:

 • współczynnikiem Uw < 0,8 W/m2K
 • trzema lub czterema szybami
 • ciepłą ramką międzyszybową ISO
 • odpowiednią technologią łączenia szyby z ramą, np. I-tec Oszklenie

design okien do domu klasy premium.jpgDesign ma znaczenie

W jakiej estetyce utrzymany jest Twój dom? Nowoczesnej, a może nawiązującej do stylu dworków sprzed wieków? Każdy z nich będzie potrzebował okien o nieco innej estetyce. Do minimalistycznych brył pasować będą okna z serii home pure oraz studio – o oszczędnym, kanciastym wzornictwie. Tu ciekawie zaprezentują się również duże bezramowe przeszklenia, a także innowacyjne balkony francuskie ze szklanymi balustradami. A co z budynkami w stylu retro? Linia okien ambiente – w tym drewniano-aluminiowych – zachwyca klasycznym designem i jakością. Dodatkowym elementem zdobniczym mogą być szprosy.

Materiał wykonania – drewno, PCV i aluminium

Jeśli jakość Premium to tylko drewno? Nie sposób odmówić mu stabilności, wytrzymałości i zjawiskowej estetyki. Pamiętaj jednak, że zwłaszcza od zewnątrz drewniana ościeżnica może być narażona na działanie wilgoci, zmieniającej się temperatury oraz promieniowania UV. Dlatego najlepsi producenci, aby zwiększyć wytrzymałość okien, stosują specjalne aluminiowe nakładki – estetyczne, a zarazem znacznie wzmacniające konstrukcję.

Automatyka w oknach

Jeśli okna klasy premium, to koniecznie takie, które możesz zintegrować z systemem zarządzania budynkiem. Wmontowane w nie mechanizmy automatyki przejmą zdalną kontrolę nad otwieraniem i zamykaniem, jak również uchylaniem. Dzięki temu nie będziesz się musiał np. obawiać, że pozostawiłeś otwarte okno. Elementy automatyki mogą umożliwić również sterowanie oknami zespolonymi, a więc takimi, w które wbudowana została osłona przeciwsłoneczna.

W gamie okien klasy premium znajdziesz również te z zabezpieczeniami antywłamaniowymi – warto pokusić się o ich montaż zwłaszcza na parterze budynku.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF