Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna drewniano-aluminiowe – zalety

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna drewniano-aluminiowe – zalety

Okna wpływają na wygląd budynku zarówno od zewnątrz, jak i od środka, a ponadto są bardzo ważne dla jego funkcjonalności. Jeszcze do niedawna można było wybierać tylko między stolarką drewnianą a wykonaną z tworzywa sztucznego. Oba warianty mają swoje wady i zalety, jednak poszukując kompromisu między eleganckim wyglądem drewna a funkcjonalnością okien PCV, stworzono okna drewniano-aluminiowe.

Mimo że obecnie nie ma problemów ze zmianą koloru ramy okiennej z PCW na drewnopodobny kolor, to nic nie zastąpi naturalnej struktury drewna. Z drugiej strony okno musi być trwałe i odporne na wilgoć oraz czynniki atmosferyczne, a drewniane ramy wymagają regularnej impregnacji. Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie wszystkie aspekty energooszczędności, trwałości i estetyki wykonania, dlatego stanowią poważną konkurencję dla popularnego PVC.

profil okna drewniano-aluminiowego HF 310 home pure.jpgNa czym polega fenomen okien drewniano-aluminiowych?

Okna drewniano-aluminiowe swoje wyjątkowe właściwości zawdzięczają innowacyjnej konstrukcji. Profil ramy wykonany jest z drewna, natomiast z zewnętrznej strony okno zabezpieczone jest nakładką aluminiową. Serce okna stanowi zaś bezfreonowa pianka izolacyjna. Dzięki takiemu rozwiązaniu okno po stronie wewnętrznej zachowuje estetykę charakterystyczną dla struktury drewnianej, natomiast z zewnątrz jest doskonale zabezpieczone przed wilgocią.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, stworzyliśmy okna, które zachowują wygląd i parametry techniczne drewna, a jednocześnie wzmocniliśmy je aluminiową nakładką, która zabezpiecza profil przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, zapewniając dodatkową ochronę antywłamaniowąmówi dyrektor projektowy Internorm w Austrii, Josef Korn.

Funkcjonalność

Okna drewniano-aluminiowe dzięki zastosowanej nakładce z aluminum są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Metal zabezpiecza drewno przed promieniami UV czy deszczem. Z tego powodu od zewnątrz nie wymagają konserwacji, a ponadto są łatwe do utrzymania w czystości. Aluminiowa nakładka wpływa również na szczelność i izolację akustyczną, a dzięki schowanej pod nią piance izolacyjnej okna drewniano-aluminiowe wyróżniają się energooszczędnością. Ponadto aluminium stanowi trudną do sforsowania barierę, dzięki czemu takie okna są bezpieczne. Wykazują też dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne mogące powstać podczas długotrwałego użytkowania.

fenomen okien drewniano-aluminiowych.jpg

Estetyka

Jedną z ważniejszych zalet tego typu okien jest estetyka wykonania. Drewno po wewnętrznej stronie okna doda elegancji wnętrzu, natomiast aluminiowa rama z zewnątrz idealnie wkomponuje się w nowoczesny styl wykończenia i będzie współgrała z każdym typem elewacji. Okna drewniano-aluminiowe można skonfigurować według własnych potrzeb, wybierając kolor ramy, dzięki czemu jeszcze bardziej podkreślą charakter budynku.

Zobacz okna drewniano-aluminiowe

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF