Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna z balustradą – rozwiązanie na portfenetr

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna z balustradą – rozwiązanie na portfenetr

Marzysz o balkonie, ale nie chcesz zaburzać minimalistycznego designu swojego domu? A może mieszkasz w budynku, gdzie nie ma balkonu, a chciałbyś się cieszyć możliwością oparcia o balustradę i wychylenia przez okno – bez przeszkody w postaci parapetu? To tylko niektóre sytuacje, w których idealnym rozwiązaniem będzie portfenetr, a więc balkon francuski. Zobacz, czym jest i jak wybrać odpowiednią konstrukcję.

Balkon francuski to specyficzna konstrukcja, która znajduje się na granicy między dużym oknem a balkonem. Takie okno z balustradą możesz otworzyć tak, by poczuć się, jakbyś stał na balkonie. Rozwiązanie to znane jest już od XVII wieku – było stosowane we francuskich pałacach. Dziś jednak portfenetry można znaleźć w nowoczesnych, minimalistycznych budynkach, których bryła zostałaby zaburzona przez tradycyjny balkon.

 

Balkon francuski w nowoczesnym wydaniu

Jak balkon francuski działa w praktyce? Rozwiązań, które można zastosować, jest co najmniej kilka. Najbardziej typowym (ale zarazem dość problematycznym) jest umieszczenie na piętrze standardowych drzwi balkonowych i zabezpieczenie ich od zewnątrz dużą, wyraźną balustradą. O ile pomysł ten ciekawie prezentuje się na budynkach w stylu pałacowym lub retro, o tyle w nowoczesnym budownictwie szukamy często bardziej minimalistycznych rozwiązań.

Czym zatem zastąpić balustradę w budynkach o purystycznym stylu – tak typowym dla architektury XXI wieku? Rozwiązaniem są balkony francuskie oferowane przez Internorm. Producent stawia na minimalizm, oferując nam trzy bardzo proste rozwiązania – kanciastą bądź okrągłą barierkę ze stali nierdzewnej lub szklaną balustradę. Taką, która staje się niemal niewidoczna.

Francuski balkon - propozycja Internorm.jpg

Szklana balustrada w balkonie francuskim:

 • pozwala się cieszyć dużym, modnym i estetycznym przeszkleniem – do wnętrza wpada mnóstwo naturalnego światła, a przestrzeń wydaje się niczym nieograniczona,
 • nie zaburza estetyki bryły budynku – niemal stapia się z dużym przeszkleniem,
 • spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa – jest wykonywana z bezpiecznego szkła wielowarstwowego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych.

Dlatego właśnie to rozwiązanie cieszy się coraz większym powodzeniem, także w Polsce.

Duże okna a ciepły dom

Warto podkreślić, że montaż dużego okna z balustradą od Internorm nie wpłynie negatywnie na własności termoizolacyjne budynku. Wszystko za sprawą wysokiej jakości oszklenia o niezwykle niskiej przenikalności cieplnej, które chroni przed utratą ciepła.

Pamiętaj, że na francuski balkon możesz się zdecydować zarówno na etapie projektowania i budowy domu, jak też w dowolnym innym momencie. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z doradcą Internorm.

Zamów wycenę

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF