Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna brązowe do wnętrz tradycyjnych i nowoczesnych

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie  Okna brązowe do wnętrz tradycyjnych i nowoczesnych

We współczesnych aranżacjach wnętrz panują trendy minimalistyczne. Zgodnie z nimi stawiamy najczęściej na szare wąskie ramy okienne bądź neutralną biel, która obroni się w większości stylizacjach. Czy to oznacza, że okna brązowe przestaną być modne? Nic bardziej mylnego, w epoce postmodernizmu dość chętnie powracamy również do bardziej klasycznych aranżacji. A w wielu spośród nich okna brązowe, zwłaszcza drewniane bądź imitujące drewno to wręcz część kanonu!

Okna brązowe, czyli piękno drewna

Zacznijmy od okien drewnianych, a jeszcze lepiej drewniano-aluminiowych, które są znacznie bardziej wytrzymałe i w których drewno stanowi warstwę wewnętrzną. Już na etapie budowy domu warto uwzględnić jego umeblowanie. Jedna z zasad aranżacji sprawdzająca się w oknach o drewnianej fakturze polega na ich kolorystycznym dostosowaniu do barwy mebli. Takie podejście świetnie sprawdzi się w stylach, takich jak prowansalski, rustykalny, czy też dworkowy. Paleta barw świerku, dębu, orzecha lub modrzewia będzie tu idealnym wyborem.

Z kolei w dość modnym nowoczesnym stylu skandynawskim drewno w naturalnym kolorze brązu także jest mile widziane, jednak w tym przypadku lepiej postawić na jaśniejsze odcienie, np. jesionu.

drewniano-aluminiowe okna w stylu skandynawskim.jpg

brązowe okna PCV złoty dąb.pngNie tylko drewniane – brązowe okna z PCV

Również decydując się na okna PCV, nie musimy rezygnować z brązu. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej proponowanej przez producenta okleiny, na przykład „złotego dębu” z oferty Internorm, która świetnie imituje drewno i będzie prawdziwą ozdobą większości klasycznych wnętrz.

Jak natomiast wspomniane style mają się do współczesnych minimalistycznych trendów wykończeniowych? Decydując się na brązowe okna nie powinno się raczej wybierać wąskich i jednolitych ram, skądinąd słusznie uważanych za designerskie. Wyjątkiem będzie tu wspomniany już styl skandynawski, gdzie świetnie sprawdzą się kształty takie jak w stylu studio czy home pure z oferty Internorm. W pozostałych przypadkach do okien brązowych lepiej pasują bardziej tradycyjne stylehome soft i oczywiście ambiente

Jak dobrać kolor okien na zewnątrz?

Tyle w temacie wnętrz, jednak budując dom, stajemy także przed wyborem kolorystyki okien po zewnętrznej stronie. W Internorm dostępne są nakładki aluminiowe we wszystkich kolorach z palety RAL. Jeśli chodzi o brązy, do dyspozycji mamy zarówno jednolitą kolorystykę od jasnego beżu po ciemny brąz, jak również efektowne drewnopodobne dekory. Wybór zależy od elewacji. Okna brązowe najlepiej prezentują się w towarzystwie jasnej fasady w odcieniach żółci, beżu, jak również piaskowych.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF