Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Bezpieczny dom – bezpieczne okna

Kategorie: okna   rolety   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Bezpieczny dom – bezpieczne okna

Bezpieczny dom to marzenie każdego z nas. Zależy nam, aby dom był naszym azylem, miejscem, w którym czujemy się stabilnie i komfortowo. Prześcigamy się w pomysłach, mających zapewnić nam bezpieczeństwo w domu – montujemy antywłamaniowe drzwi, zawieramy umowy z firmami ochroniarskimi. Nie zawsze specyfika budynku pozwala na instalację rolet antywłamaniowych. Dlatego tak dużą uwagę powinniśmy skupić na oknach i bezpieczeństwu, które mogą nam zagwarantować.

Wybierz okna antywłamaniowe

Według danych policyjnych włamania do przeciętnego mieszkania zajmują zazwyczaj około 4 minut, a wskaźnik ich wykrywalności wynosi zaledwie 10%. Osiem na dziesięć włamań do domów lub mieszkań jest popełnianych przez okna – przede wszystkim przez niezabezpieczone drzwi balkonowe i tarasowe. Wyjście z traumy powłamaniowej zajmuje wiele czasu, a skutki włamań i kradzieży są często nie tylko nieodwracalne, ale i niewycenialne. Właśnie dlatego przy wyborze okien do domu, warto zdecydować się na okna gwarantujące bezpieczeństwo.

Współczesny gwarant bezpieczeństwa: okna RC2

Okna Internorm Gdańsk wyposażone zostały w najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń, zapewniające spokój i bezpieczeństwo domowego ogniska. W przypadku standardowego pakietu zabezpieczeń okna posiadają sworznie grzybkowe i zaczepy rozmieszczone w kilku miejscach ramy, co czyni wyważenie niezmiernie trudnym i zapewnia klasę bezpieczeństwa RC2.

 klasy bezpieczeństwa okien - infografika.png

Za ochronę antywłamaniową odpowiada również I-tec Oszklenie, czyli mocne sklejenie szyby z ramą skrzydła na całej długości styku. Sprawia ono, że podważenie i wypchnięcie pakietu szybowego jest niemożliwe. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest I-tec Ryglowanie – to specjalna technologia blokowania skrzydła w ościeżnicy, innowacyjna i niespotykana u innych producentów. W oknach z tym systemem podczas zamykania okna otwierają się gęsto rozmieszczone na całym obwodzie okna klapki, które wciskają się we wcięcie w ościeżnicy, całkowicie uniemożliwiając wyważenie okna. Wybierając rozwiązania Internorm, otrzymamy nie tylko okna z gwarancją bezpieczeństwa, ale przede wszystkim bezpieczny dom.

bezpieczny system ryglowania okna antywłamaniowego Internorm KF 500 - I-tec Ryglowanie.png

Szyba, która nie pęka!

W ramach bezpiecznych okien od Internorm znajdują się również zabezpieczające szyby wielowarstwowe VSG klasy P4, które w przypadku zbicia nie rozpadają się na kawałki, ale pozostają w miejscu trzymane przez specjalną, trudną do rozcięcia folię, do której są przyklejone. Warto wspomnieć, że okna Internorm są w standardzie trzyszybowe, a w przypadku pewnych modeli nawet czteroszybowe. Dlatego nawet, gdyby udało się rozciąć pierwszą szybę wielowarstwową VSG, do sforsowania są jeszcze dwie lub trzy powierzchnie szklane.

Do wyjątkowych opcji bezpiecznego domu zaliczyć należy także monitoring elektroniczny, który charakteryzuje się niezauważalnymi, ale niezawodnymi czujnikami zamknięcia okien (kontaktronami) i informuje, czy i które okno jest otwarte lub zamknięte. Czujniki te można wykorzystać także do sprawdzenia z komórki, czy wszystkie okna zamknęliśmy przed wyjściem. Takie możliwości zapewnia aplikacja I-tec SmartWindow.

Klamki antywłamaniowe i z kluczykiem

bezpieczne klamki Internorm.jpgW Internorm bezpieczny dom jest priorytetem, dlatego w ofercie mamy m. in. blokujące klamki antywłamaniowe z wkładką uniemożliwiającą przewiercenie od zewnątrz. Dostępne są także klamki z przyciskiem lub kluczykiem – takie rozwiązanie umożliwia zablokowanie ryglowania i zapobiega odblokowaniu klamki poprzez podważenie elementów ryglujących. Bezpieczne klamki są dostępne w wielu wariantach wzorniczych, co umożliwia dopasowanie ich do stylistyki całego okna – bezpieczne może być piękne. Klamki z kluczykiem polecane są szczególnie dla osób posiadających dzieci – pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nie tylko antywłamaniowość.

Okna gwarantujące bezpieczeństwo domu to takie, które posiadają ukryte okucia (schowane wewnątrz ramy), bo dzięki nim nie da się podnieść okna z zawiasów. Dodatkowo brak widocznych zawiasów dodaje oknom eleganckiej stylistyki.

Przy temacie bezpiecznego domu oraz okien gwarantujących bezpieczeństwo warto wspomnieć o balkonach francuskich z oferty Internorm. Balkony francuskie zapewniają połączenie maksymalnego bezpieczeństwa (zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym) oraz możliwości skutecznego doświetlenia pomieszczeń.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF