Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Co to jest znak CE?

Kategorie: okna   drzwi   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Co to jest znak CE?

Znak CE, Oznaczenie CE lub inaczej Oznakowanie CE na oknach, a potocznie także Certyfikat CE – czym jest i dlaczego warto sprawdzić, czy posiadane przez nas okna go mają? Czy kupując okna bez znaku CE, coś tracimy? Oznaczenie CE jest dosłownie skrótem od  tłumaczenia Znaku Zgodności Wspólnoty Europejskiej.  Oznakowanie CE jest niezwykle ważne, bo daje możliwość wprowadzenia danego wyrobu na terenie całej Wspólnoty Europejskiej. Znak CE na oknach jest jednoznacznym potwierdzeniem producenta, że wykonane przez niego okna spełniają wymagania dyrektyw Unii Europejskiej dotyczące wyrobów budowlanych i zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i środowiska. Aby okna mogły zostać dopuszczone do obrotu, muszą spełnić wymagania europejskiej normy PN-EN 14351-1. Oznaczenie CE na etykietach okien wyprodukowanych przez  firmę Internorm oznacza, że wszystkie okna spełniają te wymagania

Znak CE na oknach jest zatem nie tylko znakiem jakości czy oznakowaniem wskazującym na pochodzenie wyrobu, jest on przede wszystkim dowodem, że zostały spełnione odpowiednie kryteria. Deklarację CE opatrzoną pieczątką kontrolera powinien wydać nam sprzedawca okien.

Określone warunki CE

Oznakowanie CE, aby było wiarygodne i nie wzbudzało wątpliwości osoby kupującej okna, musi spełniać określone warunki: mieć przynajmniej 5 mm wielkości, a jeśli wygląd lub jakość wykonania wyrobu nie pozwalają na umieszczenie oznakowania CE na samym wyrobie, znak CE musi być umieszczony na opakowaniu lub załączonych do wyrobu dokumentach. Dzięki umieszczeniu znaku CE na wyrobie, producent deklaruje, że ten wyrób jest zgodny ze wszystkimi mającymi zastosowanie do tego produktu wymaganiami prawnymi, koniecznymi do uzyskania znaku CE. Internorm wystawia Deklaracje Właściwości Użytkowych okien w sposób zgodny z najnowszymi rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego.

Kontrola znaku CE jest obowiązkiem władz publicznych nadzorujących rynek w Państwach Członkowskich Unii Europejskiej.

zakładowa kontrola produkcji.jpgZakładowa Kontrola Produkcji

Każdy producent okien, starając się o znak CE dla przedsiębiorstwa, powinien spełniać odpowiednie wymagania dotyczące Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) okien. System Zakładowej Kontroli Produkcji okien w Internorm obejmuje procedury, kontrole, badania oraz oceny i wykorzystanie wyników do kontroli surowych i innych materiałów lub elementów, wyposażenia, procesu produkcyjnego i wyrobu okien. Oznakowaniu CE umieszczonemu na oknie lub drzwiach balkonowych powinny towarzyszyć następujące szczegóły:

 • nazwa oraz adres producenta albo znak identyfikacyjny,
 • dwie ostatnie cyfry roku, w którym umieszczono oznakowanie CE,
 • powołanie się na normę PN-EN 14351-1:2006 + A1:2010,
 • opis wyrobu (nazwa rodzajowa, materiał, wymiary i zamierzone stosowanie), 
 • informacje dotyczące odpowiednich właściwości podstawowych.

Informacje te znajdują się na wszystkich wyprodukowanych przez Internorm oknach, co zapewnia wiarygodne użytkowanie znaku CE.

Więcej o certyfikatach

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF