Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

7 zasad dobrego montażu okien

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie 7 zasad dobrego montażu okien

Zdecydowałeś się na wymianę okien w budynku? Inwestujesz w innowacyjną stolarkę okienną – estetyczną, bardzo szczelną i dobrze tłumiącą hałas? Dobra decyzja. Pamiętaj jednak, że wysoka jakość okien to dopiero połowa drogi do sukcesu. Równie ważną kwestią jest profesjonalny montaż stolarki okiennej. Od prawidłowego osadzenia okna w otworze i jego poprawnego zaizolowania, zależy czy okno spełni swoje funkcje zgodnie z obietnicami producenta.

Jak zamontować okna poprawnie? Oto kilka zasad, zgodnie z którymi pracują eksperci autoryzowani przez Internorm – europejskiego lidera na rynku stolarki okiennej. To właśnie dzięki nim przez 87 lat istnienia austriacki potentat okienny zyskał sławę, która pozwoliła mu sprzedać ponad 25 mln jednostek okiennych i zachować przy tym satyskakcję klientów na poziomie 98%!

dokładny pomiar okien.jpg1. Wykonanie precyzyjnych pomiarów

Okno musi idealnie pasować do otworu – tak, aby można je było bez problemu osadzić, a pomiędzy ścianą a ramą okienną nie pozostała zbędna przestrzeń. Dlatego przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, należy koniecznie dokonać precyzyjnych pomiarów – to warunek konieczny.

2. Staranny demontaż starych okien

Stare okna mogą być bardzo solidnie osadzone w murze, co powoduje, że ich zbyt gwałtowne usunięcie zaowocuje uszkodzeniem jego struktury. Dlatego demontaż powinien być wykonany uważnie – tak, aby nie uszkodzić okalających okiennice ścian.

3. Precyzja pracy

Podczas montażu okien każdy szczegół bez wyjątku ma znaczenie. Dlatego nie można sobie pozwolić na niechlujność – choćby podczas klejenia elementów, docinania profili czy aplikacji materiałów uszczelniających oraz osadzania okna w ościeżnicy.

profesjonalny montaż okien bez mostków termicznych.jpg

4. Dobór odpowiedniej metody montażu

Montaż okien Internorm może być wykonany metodą MOWO – to technologia, przy pomocy której okna osadza się bez użycia kotw czy niedokładnej w rozprowadzeniu pianki do montażu – szczelnie i precyzyjnie osadzając okno, maksymalizując jego szczelność. Ta metoda ciepłego montażu jest stosowana również w domach pasywnych i pozwala zamknąć otwór okienny w ciągu 24 godzin do pełnej szczelności.

montaż mowo konsola i okno.jpg

okna pasywne internorm certyfikaty.png5. Brak pośpiechu

Niecierpliwość może przynieść tylko problemy. Dlatego przy montowaniu okien nie należy się niepotrzebnie śpieszyć. Profesjonalna ekipa zapewni poszczególnym elementom odpowiednią ilość czasu np. na wyschnięcie czy osadzenie się. Jej celem jest precyzyjne i idealne osadzenie okien, a nie zakończenie pracy w ciągu kilku godzin.

6. Praca w zgodzie z europejskimi standardami

Najlepsi montażyści przy pracy stosują reguły montażu RAL – uznawane za złoty standard w branży stolarki okiennej. Jego podstawą jest troska o jakość na każdym kroku.

7. Kontrola jakości

Praca montażystów nie kończy się po osadzeniu okien. Ostatni etap to sprawdzenie (wraz z klientem) wszystkich zamontowanych okien pod kątem ich prawidłowego działania oraz przekazanie klientowi porad na temat ich konserwacji i pielęgnacji.

Wniosek? Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje okna zostały idealnie osadzone w budynku – podejmij współpracę z autoryzowaną, doświadczoną ekipą montażową!

Więcej o montazu

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF