Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Żaluzje międzyszybowe zasilane słońcem

Kategorie: okna   rolety   żaluzje   innowacje   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Żaluzje międzyszybowe zasilane słońcem

Żaluzje międzyszybowe, które samoczynnie rozpoznają dzień i noc, to innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące zasilanie słoneczne. Zacienienie I-tec z niezależnym zasilaniem można zastosować we wszystkich systemach okien zespolonych Internorm, czyli takich, w których między trzecią a czwartą szybą okna umieszczono żaluzję.

W żaluzjach międzyszybowych zacienianych nowoczesną technologią I-tec wykorzystywana jest fotowoltaika, czyli przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną. Żaluzje zasilanie słońcem oznaczają zatem wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego – w pochmurne dni okna korzystają z energii zgromadzonej w akumulatorze. Silnik sterujący żaluzjami nie wymaga dzięki temu zasilania zewnętrznego.

Wygląd okna jest niezmącony dzięki schowaniu elektroniki za w górnej częsci skrzydła. Otrzymujemy estetyczną, nowoczesną technologię, która w znaczący sposób ułatwia nam codzienne życie.

 

zbliżenia na żaluzje zasilane słońcem I-tec Zaienienie.pngDzień dobry, wstajemy!

Żaluzje międzyszybowe zasilane słońcem, znane także jako żaluzje wbudowane z baterią słoneczną czy żaluzje wewnętrzne z modułem fotowoltaicznym posiadają inteligentny tryb rozpoznawania pory dnia I-tec SmartWindow, przez co samoczynnie dostosowują swoje rozwinięcie i nachylenie. Możemy na przykład wybrać otwieranie się ich przy wschodzie słońca i zamykanie – o zachodzie. Jednak dzięki czujnikowi światła słonecznego, temperatury i zegarowi możemy dowolnie zaprogramować automatyczne sterowanie. Natomiast w trybie półautomatycznym do ustawienia żaluzji wystarczy smartfon lub panel przycisków w ramie okna.

zbliżenia na żaluzje zasilane słońcem I-tec Zaienienie.pngPiękniejsze niż tradycyjne żaluzje

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych żaluzji międzyszybowych, nie zaburzamy estetyki okna elementami tradycyjnymi do sterowania żaluzji. Możemy zachować surową, czystą formę okna jako ozdobę pomieszczenia, lub skupić się na dodatkach ozdabiających okno. Międzyszybowe żaluzje Internorm sterowane słońcem nie generują kosztów związanych z ich eksploatacją, a także nie wymagają doprowadzenia kabli czy prądu, w tym właśnie podobne są do tradycyjnych żaluzji. Dodatkowo, wybierając żaluzje międzyszybowe zasilanie słońcem, możemy zapomnieć o wycieraniu z nich kurzu lub naprawie sznurków czy pałeczek sterujących żaluzjami.

Upał Cię nie dotyczy

moduł fotowoltaiczny w żaluzjach zintegrowanych.pngKto z nas nie lubi być budzonym przez promienie słońca? Kto chociaż raz nie zapomniał przyciemnić żaluzji w nasłoneczniony dzień? Kogo z nas nie cieszą nowinki technologiczne, za które nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów eksploatacji? Każdy, kto odpowiedział na powyższe pytania, powinien zainteresować się żaluzjami międzyszybowymi zasilanymi słońcem od Internorm!

Wśród zalet żaluzji międzyszybowych zasilanych słońcem znajduje się miernik promieniowania słonecznego oraz temperatury, który zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń, a inteligentny akumulator ładuje się nawet przy rozproszonym świetle dziennym. W zimniejsze dni automatyczne sterowanie utrzymuje podniesione żaluzje – umożliwiając maksymalne wykorzystanie energii słonecznej, a tym samym obniżenie kosztów ogrzewania. Co warte podkreślenia, można sterować kilkoma żaluzjami (lub plisami Duette®) równocześnie.

Projekty XXI wieku to troska o środowisko i zdrową planetę. Internorm w swoich projektach stawia na budownictwo pasywne. Żaluzje międzyszybowe zasilanie słońcem nie powodują dodatkowych kosztów energii, nie wiążą się z dodatkowymi kosztami związanymi z instalacją lub kuciem bruzd pod przewody, wykorzystują naturalne źródło energii, a także pozwalają ograniczyć konieczność klimatyzacji. Nowoczesne żaluzje międzyszybowe znacząco ułatwiają także mycie okien. - mówi Maria Waplik, architekt specjalizujący się w nowoczesnych wizualizacjach.

Zobacz nasze okna na baterię słoneczną:

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF