Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Co to jest montaż MOWO?

Kategorie: okna   innowacje   design   montaż   zabezpieczenia  
Zdjęcie Co to jest montaż MOWO?

Nawet najbardziej innowacyjne okno niewiele jest warte, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowane. Przy wykonywaniu montażu kluczowe jest prawidłowe osadzenie okien i zadbanie o właściwe rozłożenie ich ciężaru, a także zapewnienie konstrukcji pełnej szczelności. Właśnie dlatego Internorm korzysta z innowacyjnej techniki montażu – MOWO. Zobacz, na czym polega jej przewaga.

Technika montażu MOWO opracowana przez cenioną niemiecką markę Illbruck przyniosła prawdziwą rewolucję na rynku okien. Jest stosowana przede wszystkim przy instalowaniu okien pasywnych, a więc przy realizacji projektów, w których kluczową rolę odgrywa niezawodne uszczelnienie wnętrza. Na czym polega sekret sukcesu?

Montaż okien w warstwie ocieplenia zapewnia ciągłość izolacji termicznej. Okno jest naturalnym przedłużeniem warstwy izolacyjnej budynku, ponieważ jest umieszczone na zewnątrz muru, w odpowiedniej konsoli. Jest ona zarazem bardzo solidna i stabilna, a także szczelna i ciepła. Rezultaty są spektakularne, ponieważ prace są wykonywane szybciej, efektywniej i z większą precyzją.

Montaż MOWO: energooszczędny, hermetyczny i cichy

Montaż MOWO jest genialny w swojej prostocie. Wykonując montaż w tej technologii:

 • okna montuje się na zewnątrz muru w konsoli o wygodnym kształcie, łatwym do osłonięcia przy wykończeniu,
 • nie stosuje się pianki kojarzonej z tradycyjnymi metodami stosowania okien, MOWO to metoda czysta, estetyczna i szczelna,
 • można zamknąć całkowicie otwór okienny w ciągu 24 godzin – uzyskując pełną szczelność.

montaż mowo konsola i okno.jpg

Gdzie najlepiej montować MOWO?

Najprostsza odpowiedź brzmi: wszędzie. Ta technika przeznaczona jest szczególnie polecana w budynkach pasywnych i energooszczędnych. Wszystko dlatego, że umożliwia:

 • hermetyczne zamknięcie otworu okiennego – współczynnik infiltracji powietrza wynosi a < 0,1 [m3/m·h·daPa2/3], a więc może występować w duecie z najbardziej szczelną stolarką okienną o 4. klasie przepuszczalności powietrza,
 • wysoką izolacyjność akustyczną – montaż wysunięty przed lico muru pozwala uzyskać izolacyjność na poziomie 36 dB, a przy wykorzystaniu uszczelniacza hybrydowego SP525 aż 43 dB – to wynik, którego nie osiąga żaden inny system.

Montaż MOWO w Internorm – zapytaj doradcę o szczegóły

W systemie MOWO montuje się okna Internorm do nowego domu. To technologia, która zapewnia bezkompromisową szczelność oraz podnosi estetykę budynku – okna nie są schowane na głębokości muru, tylko wyeksponowane w najbardziej zewnętrznej warstwie izolacji. Dlatego warto zapytać doradców Internorm o montaż MOWO i ustalić szczegóły związane z przeprowadzeniem prac w Twoim domu.

Więcej o montażu

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF