Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Duże okna – kwintesencja nowoczesnego budownictwa

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Duże okna – kwintesencja nowoczesnego budownictwa

Marzenia o „szklanych domach” towarzyszyły nam już w XIX wieku. Ale dopiero niemal dwieście lat później można je spełnić bez obaw o problemy z bezpieczeństwem konstrukcji czy termoizolacją. To dlatego obecnie duże przeszklenia stają się powoli standardem i są często wykorzystywane w projektach nowo powstających domów mieszkalnych. Zobacz, czemu warto w nie zainwestować.

Duże przeszklenia to synonim nowoczesnej architektury. Przede wszystkim dlatego, że usuwają one niemal zupełnie bariery architektoniczne i sprawiają, że wnętrza stają się znacznie bardziej otwarte. Otoczenie budynku ze szklanymi ścianami wydaje się być bliżej, a dom niemal stapia się z naturą wokół, podnosząc samopoczucie mieszkańców.

Więcej światła!

Duże okna oznaczają, że do wnętrza domu wpada znacznie więcej naturalnego światła. To bardzo ważne zarówno z estetycznego, jak i pragmatycznego punktu widzenia. Dobrze rozjaśnione wnętrza wydają się większe i dają poczucie wolności. Ponadto, stały dopływ promieni słonecznych korzystnie wpływa na zdrowie i pobudza do działania. Pytanie więc nie czy, ale jak wprowadzić większe przeszklenia do swojego budynku. Odpowiedzią jest oszklenie HX300 i StudioXL oferowane przez Internorm – europejskiego lidera branży okiennej.

salon w stylu skandynawskim wielkie okna panoramiczne.jpg

DZRWI PODNOŚNO-PRZESUWNE

Panoramiczne przeszklenia – jak to działa?

Duże bezramowe fasady szklane szkła można wprowadzić do projektu budynku łatwiej, niż się wydaje. Wszystko za sprawą innowacyjnej konstrukcji, która została opracowana zarówno z myślą o zachowaniu najlepszej estetyki, jak i bezpieczeństwa oraz efektywnej termoizolacji.

System bezramowy to innowacyjna technologia Internorm. Okno przygotowuje się w taki sposób, aby jego rama nadawała się do zatynkowania z każdej strony. Dzięki ukryciu jej w murze, powierzchnie szklane ciągną się od podłogi do sufitu.

Standardowe szkło stosowane w oknach większości producentów nie jest wystarczająco wytrzymałe, aby mogły z niego powstać duże okna na całą ścianę. Dlatego w Internorm do produkcji takich konstrukcji stosuje się specjalne, termoizolacyjne, 3-warstwowe szkło. Przestrzenie, które znajdują się między warstwami tafli szklanej są wypełnione gazem szlachetnym. Tak uzyskuje się doskonałą izolacyjność cieplną, która pozwala zredukować do minimum koszty ogrzewania, co pozwala otworzyć wnętrze na otoczenie dzięki dużym przeszkleniom.

Innowacyjne szyby VSG są również w pełni bezpieczne – w przypadku rozbicia (które wymaga sporej siły) kawałki szkła pozostają przyczepione do odpornej na zerwanie, elastycznej folii, co zapobiega ewentualnym skaleczeniom, a także uniemożliwia włamanie się do wnętrza.

Marzą Ci się duże okna? Skontaktuj się z Internorm

Aby stworzyć estetyczne i solidne przeszklenia w budynku – tak, by nie naruszyć jego własności termoizolacyjnych – potrzebujesz rozwiązań szytych na miarę. Przygotują je dla Ciebie eksperci z Internorm. Jeśli chcesz stworzyć np. narożnik szklany, najlepiej skontaktuj się już na etapie projektowania budynku. Wówczas dobierzesz rozwiązania architektoniczne, które perfekcyjnie wpiszą się w Twój zamysł i spełnią założenia techniczne.

Umów się na spotkanie

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF