Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak wysokie okna można wykonać w PVC?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jak wysokie okna można wykonać w PVC?

Jeśli wysokie okna z dużymi przeszkleniami, to tylko aluminium? Nie do końca. W wielu przypadkach ich konstrukcję można oprzeć również o profile PVC. Jest jednak istotny warunek: odpowiednio dobrane oszklenie. A jak to wygląda w praktyce? Oto kilka kluczowych informacji.

Duże przeszklenia to prawdziwy fundament nowoczesnego budownictwa. Wiele projektów architektonicznych stawia na duże tafle szkła, które wpuszczają do wnętrz więcej światła, powiększają je optycznie i nadają aranżacji świeżego, minimalistycznego charakteru. Aby jednak uzyskać spektakularny efekt estetyczny, a przy okazji mieć pewność, że przeszklenie:

 • będzie bezpieczne i stabilne,
 • zapewni odpowiednią izolację termiczną.

Należy dobrać odpowiedniej jakości konstrukcję. Z czego powinna zostać wykonana? W większości przypadków do wykonania przeszkleń w wersji XL wykorzystuje się ramy z aluminium – materiału lekkiego, łatwo poddającego się obróbce, a przy tym wytrzymałego na obciążenia. Można jednak wykorzystać również do stworzenia takiej konstrukcji bardzo popularne PVC.

Duże okna z PVC o wysokości 2,8 metra?

Polichlorek winylu jest tworzywem powszechnie wykorzystywanym do tworzenia stolarki okiennej. Nie ma się czemu dziwić. Doskonały stosunek ceny do jakości, dobre własności termoizolacyjne i łatwość obróbki w połączeniu z dużymi możliwościami kolorystycznymi robią swoje. Pytanie jednak, jak PVC radzi sobie w sytuacji, gdy rama musi utrzymać dużą taflę szkła? To wyzwanie, z którym zmierzył się Internorm – europejski lider na rynku stolarki okiennej.

Internorm oferuje wysokie okna wykonane z PVC. Ich wysokość może sięgnąć nawet 2,8 metrainformuje Karol Niespodziewański, dyrektor marketingu Internorm w Polsce. – Wszystko za sprawą innowacyjnemu systemowi oszklenia I-tec, które dodatkowo wzmacnia profil, zapewniając całej konstrukcji pełną stabilność. – wyjaśnia.

wysokie okna pcv

Oszklenie I-tec, czyli co?

I-tec Oszklenie wysokie okna pvc.jpgCzym jest I-tec Oszklenie? To innowacyjny system oszklenia stworzony przez Internorm. Producent korzysta z zupełnie innej technologii niż większość producentów okien. Na czym polega różnica? Tafla jest klejona do całej ramy okiennej – na całym obwodzie, wzdłuż wszystkich krawędzi ościeżnicy. Sam proces jej klejenia przebiega wieloetapowo, z zachowaniem najwyższej staranności. Dzięki temu okna stają się:

 • jeszcze szczelniejsze,
 • bardziej odporne na włamania,
 • bardziej odporne na hałasy,
 • stabilniejsze – i to ta cecha w kontekście dużych przeszkleń ma kluczowe znaczenie.

Jeśli więc marzysz o dużych oknach, ale w profilu z PVC – skontaktuj się z doradcą Internorm i zobacz, jakie rozwiązania są dostępne dla Twojego domu.

Zobacz modele okien PCV

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF