Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak zmierzyć okna?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jak zmierzyć okna?

Pytania o to, jak zmierzyć okna i w jaki sposób dokonać pomiaru okien są najważniejszymi kwestiami, po tym jak podejmiemy decyzję o wymianie bądź zakupie okien. Pomiaru otworów okiennych można dokonać dwoma metodami. Można próbować to zrobić samodzielnie lub korzystając z kompleksowej usługi zmierzenia, produkcji i montażu okien na wymiar. Z tej drugiej możliwości skorzystasz, wybierając okna Internorm.

Dokładny i profesjonalny pomiar okien jest niezbędny przed ich osadzeniem. Nie ma bowiem chyba nic gorszego, niż nowe okna, które nie są profesjonalnie zamontowane – najmniejszą krzywiznę zawsze będzie widać, a ucieczkę ciepła zauważymy przy każdym rachunku za ogrzewanie domu. Wymierzenie okien nie jest zadaniem łatwym. Zdecydowanie nie zaleca się wykonywać tego samodzielnie, ponieważ jest to newralgiczny element na początku procesu przygotowania okien na wymiar i od niego zależy to, czy okna będzie można potem zamontować. Zdecydowanie wskazane jest skorzystanie z usług profesjonalisty, najlepiej z firmy produkującej okna, np. Internorm.

Skutki niedokładnie zmierzonych ościeży

Przystępując do wymiany okien, należy dokładnie znać wymiary wnęk okiennych, w których zamontowane mają być nowe profile. Aby mieć pewność, że pomiar okien został wykonany prawidłowo, powinniśmy zlecić to zadanie fachowcom, którzy dzięki odpowiedniej wiedzy i sprzętowi są w stanie prawidłowo wykonać tą czynność.

Znane są przypadki, kiedy przygotowany pakiet szybowy odbiegał zaledwie o parę milimetrów od szerokości ramy i okna nie można było zamontować – nadawało się tylko do zezłomowania. Pomiar wnęki okna jest niezwykle ważny, ale należy pamiętać, że ważna jest nie tylko wnęka. Przy zdejmowaniu miary z okna należy brać pod uwagę także ilość miejsca niezbędnego do umieszczenia kotw i uszczelnienia. Przy wymianie okien na nowe należy pamiętać, że technologia, w jakiej montowane były stare okna znacząco odbiega od współczesnej metody montażu i innowacyjnych rozwiązań.

Powierz to specjalistom

pomiar okien przez profesjonalistę Internorm.jpgKorzystając z pomocy fachowców Internorm, można liczyć nie tylko na precyzyjne wykonanie pomiarów i profesjonalny montaż okien, ale przede wszystkim – na profesjonalną pomoc i doradztwo w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań okiennych. Często okazuje się na przykład konieczne wyrównanie ościeży, które eksperci Internorm wykonają przed montażem okien – bez wiedzy eksperckiej trudno ocenić, czy ściany wnęki są dostatecznie równe, a kąty między nimi nie odbiegają od kąta prostego. Mierząc otwory okienne, powinniśmy pamiętać, że powinny one mieć takie wymiary, by umożliwiało prawidłowe ustawienie i wypoziomowanie ram okien.

Kiedy potrzebna jest pomoc techniczna dotycząca pomiaru okien, wyceny okien, montażu, doradztwa technicznego, warto skontaktować się osobiście, mejlowo bądź telefonicznie z gdańskim oddziałem Internorm, gdzie można zasięgnąć bezpłatnej opinii i rad naszych ekspertów – radzi Diana Szczotkiewicz z Internorm na Pomorzu.

Skontaktuj się

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF