Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jaka klamka do okna?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jaka klamka do okna?

Na estetykę okien wpływa przede wszystkim design oraz kolorystyka ich ram. Warto jednak zwrócić uwagę również na to, w jaki sposób prezentuje się klamka – zwłaszcza że w nowoczesnych systemach okiennych jej kształt, kolor oraz materiał wykonania możesz dobrać do swoich preferencji. Czym kierować się przy dokonywaniu wyboru? Oto kilka wskazówek.

Klamka to podstawowy mechanizm otwierania i zamykania okien. To przy jej pomocy możesz wygodnie uchylić, otworzyć lub domknąć okno. Poza kwestiami funkcjonalnymi znaczenie ma jednak estetyka klamki okiennej. I choć nadal możesz postawić na zupełnie standardowe, białe klamki z PVC, jeśli szukasz bardziej nietuzinkowego rozwiązania – przyjrzyj się innym modelom dostępnym na rynku.

klamki Internorm.jpg

Bogata oferta klamek w oknach Internorm

Potrzebę wysokiej personalizacji designu okien doskonale rozumie europejski lider na rynku okiennym, austriacka firma Internorm. Decydując się na rozwiązania tej marki, możesz wybrać spośród szerokiej gamy wykończeń wewnętrznej i zewnętrznej strony ram okiennych. Dostępne są zarówno tradycyjne, minimalistyczne wzory, jak i te metalizowane czy o naturalnym, drewnianym wykończeniu. Ciekawym rozwiązaniem są też nakładki aluminiowe, które pozwalają „wtopić” ramę okienną w elewację budynku. To jednak nie wszystko. W Internorm możesz dopasować również design klamki okna.

Poza standardowymi klamkami okiennymi w katalogu Internorm można znaleźć liczne modele ozdobne, wykonane w duchu aktualnie obowiązujących trendów estetycznych. Pomiędzy nimi dostępne są zarówno wzory nowoczesne i designerskie, jak i te, które idealnie uzupełnią wystrój klasyczny. Szczególnie polecamy klamki antywłamaniowe do okien. Wyposażone są w specjalną wkładkę zapobiegającą przewierceniu. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie również blokada mechanizmu na przycisk lub kluczyk– podkreśla Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce.

Minimalizm czy bogate zdobienia?

Klamki z kolekcji Internorm są wykonywane z PCV lub wysokiej jakości metali. Można zamówić zarówno klamki stalowe, jak również aluminiowe czy mosiężne – tak o wykończeniu satynowanym, jak i błyszczącym. Na uwagę zasługuje ogromne zróżnicowanie estetyczne dostępnych propozycji.  Do wyboru są zarówno bardzo proste, minimalistyczne modele – np. G80 czy Amsterdam – jak i te bardziej wyrafinowane, o intrygującym kształcie, wykonywane z połączenia chromu i mosiądzu. Dobierając wzornictwo, warto kierować się tym, jak zaaranżowane będą wnętrza domu. Najlepiej postawić na uniwersalne rozwiązanie – tak, aby spójnie ozdobić wszystkie okna.

Dodatkowe zabezpieczenia – kiedy się przydają?

kiedy potrzebna jest klamka antywłamaniowa.jpgW klamkach montowanych w oknach na parterze budynku można zastosować dodatkowe zabezpieczenie. Chodzi o zamki, które podniosą poziom ochrony przed działaniem potencjalnego włamywacza. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup:

 • klamki z przyciskiem blokującym,
 • klamki Secustick ze specjalnym mechanizmem blokującym, który chroni przed przesunięciem rygli z zewnątrz lub
 • klamki okiennej z kluczykiem – uniemożliwiającej otwarcie okien zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Przy doborze dobrej klamki do okna warto skorzystać z pomocy doradców Internorm. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej informacji.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF