Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jaki montaż okien wybrać?

Kategorie: okna   design   montaż  
Zdjęcie Jaki montaż okien wybrać?

Kiedy wybór okien mamy już za sobą, przechodzimy do montażu okien. Montaż okien przy budowie domu jest jednym z etapów zamykania prac konstrukcyjnych w budynku. Jest to bardzo istotny etap, bo źle zamontowane okna tracą swoje właściwości izolacyjne, a nawet niszczą się i odkształcają pod wpływem źle rozłożonej siły. W przypadku wymiany okien, montaż również pełni bardzo ważną rolę i tym bardziej zależy nam na przeprowadzeniu go bez komplikacji.

Montaż okien – podstawowe zasady

Na co zwracać uwagę przy montażu okien? Jaki montaż okien wybrać? Co zrobić, żeby zamontowane okna mogły służyć latami?

Podstawową zasadą montażu okien jest trzymanie się prostej reguły "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz". Prawidłowy montaż okien fachowo nazywa się montażem warstwoym, natoamist na rynku przyjłęo się go określać "ciepłym". Jest to mylne pojęcie ponieważ najważnejszym jest przy montażu aby zachować pełną szczelność połączenia okna z murem oraz trzymanie się zasady, że skroplina wodna powinna wydostać do zewnątrz. Na rynku stosuje się obecnie taśmy paroszczelne oraz paroprzepuszczalne, a u dołu okien folie EPDM.

Kolejnym bardzo ważnym elementem montażu jest prawidłowe przygotowanie otworu okiennego. Otwór powinien być równy bez żadnych ubytków. Najlepiej w tym celu sotosować ogólnie dostępne zaprawy albo materiały termiczne np. od firmy Illbruck. 

Jaki montaż? 

Poza zwykłą wymianą okna, gdzue tak naprawdę nie masz wielkiego wyboru przy wyborze wariantu montażowego w nowym  budownictwie najcześciej występują dwa wariany montażu: montaż na lico ze ścianą oraz montaż dedykowany do budownictwa pasywnego czyli całkowite wysunięcie okna do warstwy ocieplenia. W tym drugim przypadku nasza firma rekomenduje rozwiąznania w systemie MOWO.

Nieodpowiednie dopasowane wymiarów okna do wielkości ościeży, zbyt mała ilość materiału izolującego czy nierówności w naklejeniu taśmy paroszczelnej spowodują, że wilgoć i chłód stopniowo będą wdzierać się do pomieszczeń, a brak termoizolacji spowoduje wzrastanie rachunków za ogrzewanie. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do uszkodzenia konstrukcji okna.

montaż okien na co zwrócić uwagę.jpg

Nieodwracalne błędy przy montażu okien

Błędy występujące przy montażu okien można skategoryzować w trzech grupach i wynikają głównie z niewiedzy, niedoświadczenia i niekompetencji monterów. Montaż okien jest o wiele bardziej wymagającym i odpowiedzialnym zadaniem, niż prace remontowo-budowlane, które z powodzeniem można przeprowadzić samodzielnie. Ponieważ montaż okien znacząco łączy się z konstrukcją budynku, należy zlecić go profesjonalistom. Niechlujność przy montażu okien to niestosowanie się do kolejności działań oraz brak dokładności i precyzji (np. w przycinaniu profili czy klejeniu elementów). Przy montażu okien nie warto się spieszyć – wysychanie i osiadanie okien to podstawa. To, w jaki sposób zamontowane zostaną okna, przełoży się na ich szczelność i energooszczędność. Materiały słabej jakości nie pozwolą cieszyć się oknami na długo.

gwarancja na okna Internorm.jpg

Zdaniem eksperta

Kupując okna do domu, nie warto szukać najtańszych rozwiązań. Polecam wykupienie kompleksowej usługi, czyli okien i montażu okien od jednego producenta. Monterzy okienni Internorm są profesjonalistami, znają produkt i jego specyfikację; wiedzą, jakich błędów należy unikać. Dzięki całościowemu spojrzeniu na montaż okien, nasi klienci są zadowoleni z kupionych w Internorm okien. Z badań satysfakcji klientów wynika, że aż 98% osób, które kupiły okna Internorm nie zgłosiło reklamacji bądź niezadowolenia z naszych produktów i usług montażowych - rekomenduje Kazimierz Sikora, kierownik działu montażu Internorm.

Więcej o montażu

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF