Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna PCV?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jakie okna PCV?

Okna PCV to najpopularniejszy obecnie rodzaj okien. Charakteryzują się łatwym czyszczeniem, dobrą izolacją termiczną i akustyczną oraz relatywnie niską ceną. Zwłaszcza w jednorodzinnym budownictwie energooszczędnym koniecznością są okna PCV trzyszybowe, najlepiej wypełnione argonem lub kryptonem. Wówczas komora okna bardzo dobrze niweluje utarty ciepła. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając do swojego domu nowe okna wykonane z PCV?

Pasywne okna PCV

Izolacja termiczna okien nie wynika jedynie z zastosowania trzech szyb i komory wypełnionej argonem lub kryptonem. Małe, ale kosztowne w dłuższej perspektywie mostki termiczne mogą powstawać w słabszych punktach konstrukcji okien. Najlepiej przy zakupie kierować się podanym przez producenta współczynnikiem przepuszczalności ciepła na metr kwadratowy Uw, który w budownictwie pasywnym nie może przekraczać 0,8 W/m2K. W oknach PCV producenci osiągają niższe wartości stosując między innymi klejenie szyby do ramy na całym obwodzie (I-tec Oszklenie), a nie tylko w wybranych miejscach.

Izolacja akustyczna, czyli spokój domowników

Zależnie od lokalizacji domu, powinno się także przywiązywać wagę do izolacji akustycznej. Okna z PCV generalnie dobrze spełniają tę funkcję, dając domownikom komfort, nawet gdy mieszkają w pobliżu ruchliwej ulicy czy stacji kolejowej. Nowoczesne modele okien plastikowych zapewniają wysoką izolacyjność dźwiękową Rw na poziomie około 45 dB.

okna pcv z nakładkami.jpgOkna PCV z nakładką aluminiową

O ile okna z PCV charakteryzują się wysoką trwałością i nie pęcznieją na skutek wilgoci, jak np. okna z samego drewna, po kilku latach możemy na powierzchni ram zauważyć przebarwienia pojawiające się po stronie zewnętrznej. To skutek działania czynników atmosferycznych, przede wszystkim słońca. Jeśli zależy nam na efekcie wizualnym, ciekawą opcją jest wybór okien PCV z aluminiową nakładką. Aluminium jest elastyczne i doskonale przylega do pozostałej części konstrukcji, a przy tym nakładka aluminiowa zapewnia ochronę zewnętrznej stronie okien. Jest odporna na czynniki atmosferyczne, a obecnie znajdziemy na rynku praktycznie nieskończoną liczbę wersji kolorystycznych, dzięki czemu dopasujemy zewnętrzną stronę okien do elewacji budynku.

Nowoczesny bądź uniwersalny design

W ten sposób przeszliśmy do kolejnego ważnego aspektu, czyli designu. We współczesnym budownictwie królują proste bryły i minimalistyczne wnętrza. Warto dopasować do ich wystroju również wygląd okien. W ofercie Internorm proponowane okna z PCV występują w kilku wersjach wzorniczych – między innymi współczesnych studio, home pure, eleganckiej home soft oraz bardziej uniwersalnej ambiente. W nowoczesnych wnętrzach szczególnie dobrze sprawdzą się modele z wąską ramą.

okna w 4 liniach stylistycznych.jpg        

Bezpieczne okna PCV

Wybierając do nowego domu okna PCV możemy także pochylić się nad kwestią bezpieczeństwa. Klasa RC2 doskonale zabezpiecza okna przed włamaniem, dokonywanym bez bardzo zaawansowanego sprzętu. Sposobów zabezpieczenia okien PCV jest naprawdę wiele – począwszy od sprawdzonych klamek antywłamaniowych i klamek z kluczykiem, po bardziej zaawansowane rozwiązania. Do takich należy między innymi technologia I-tec Ryglowanie, która polega na ustawieniu klapek ryglujących8 wśród wszystkich krawędzi okien. Całkowite ukrycie okuć w konstrukcji okna także praktycznie uniemożliwia jego wyważenie. Do dyspozycji pozostaje jeszcze elektroniczne monitorowanie zamknięcia okien, które można połączyć z alarmem.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF