Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna wybrać do kuchni?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jakie okna wybrać do kuchni?

Okno do kuchni, aby spełniało swoją rolę, powinno być zaprojektowane ze szczególną starannością. Wybierając okno kuchenne warto postawić na jakość, funkcjonalność i technologię. Kuchnia jest sercem domu, miejscem gdzie gotujemy, spożywamy posiłki – ale też spędzamy czas wolny, a czasami pracujemy. Z tego powodu okno w kuchni powinno gwarantować dobre naświetlenie, odpowiednią wentylację i być odporne na uszkodzenia. Okno kuchenne powinno być funkcjonalne, a także proste w utrzymaniu go w czystości.

Jeżeli tylko pozwalają na to warunki, okna w kuchni powinny mieć możliwie dużą powierzchnię, aby wpuszczać do pomieszczenia jak najwięcej światła naturalnego. Warto zadbać, aby okna były „ciepłe”, co przy dużych powierzchniach zapewni odpowiednie temperatury nawet w zimie i bez konieczności nadmiernego dogrzewania.

Bez pary przy gotowaniu

Okna w kuchni powinny też zapewniać dobrą wentylację, a więc powinny dawać możliwość zarówno otwierania ich na oścież, jak i uchylania. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest system wywietrzników ukrytych wewnątrz ramy okna, czyli I-tec Wentylacja. Zapewnia on wymianę powietrza z odzyskiwaniem ciepła.

W pomieszczeniu, w którym gotujemy, pieczemy, zmywamy, wilgotność powietrza jest znacznie wyższa - przy wyborze okien szczególną uwagę zwróćmy na sposób, w jaki okna się otwierają. Wybierajmy okna, które zapewnią optymalną wentylację w pomieszczeniu. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się szybko nadmiaru wilgoci, ale także nieprzyjemnych zapachów, które często towarzyszą przygotowywaniu posiłków.

Jeżeli mamy kuchnię przy ogrodzie, możemy pokusić się o okna podnoszono-przesuwne. Tak zaprojektowane okno można otworzyć na dowolną szerokość i dostosować dopływ świeżego powietrza. Wietrzenie kuchni jeszcze nigdy nie było takie proste! Ponadto przejście z kuchni bezpośrednio do letniej jadalni w ogrodzie sprawia, że posiłki smakują wyjątkowo! Oczywiście dodatkową korzyścią takiego rozwiązania jest maksymalne doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem.

okna przesuwne do kuchni.jpg

Bezpieczny parter? Z nami to pewne!

Jeśli okno kuchenne znajduje się na parterze budynku, postawmy na swój spokój i bezpieczeństwo przez montaż okien antywłamaniowych. Okna Internorm wychodząc na wprost oczekiwaniom Klientów, charakteryzują się idealnymi parametrami termoizolacyjnymi oraz spełniają klasę bezpieczeństwa RC2.

Ważnym aspektem przy zakupie okien kuchennych są także akcesoria okienne, takie jak rolety lub żaluzje, które latem ochronią pomieszczenie w przed przegrzaniem. Warto, aby osłony okienne w kuchni były zamontowane od zewnątrz albo w przestrzeni międzyszybowej. Dzięki temu oszczędzimy trudu częstego czyszczenia rolet lub żaluzji, a okno będzie w pełni funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu!

Poznaj okna Internorm

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF