Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna wybrać do łazienki?

Kategorie: okna   żaluzje   design  
Zdjęcie Jakie okna wybrać do łazienki?

Łazienka jest wyjątkowym pomieszczeniem w Twoim domu. Jej wnętrze jest narażone na znacznie wyższy poziom wilgotności niż salon czy sypialnia. Istotna jest również kwestia prywatności – w jaki sposób zadbać, aby okna łazienkowe wpuszczały do wnętrza dużo światła, jednocześnie nie eksponując naszej sylwetki na zewnątrz? Oba te aspekty warto wziąć pod uwagę, dobierając okna do łazienki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w znalezieniu opcji idealnej.

Przeszklenie w łazience to rozwiązanie, z którego nie powinno się rezygnować – okno w łazience:

 • pozwoli wpuścić do niej naturalne światło dzienne, które sprzyja przyjemności i komfortowi korzystania z pomieszczenia w ciągu dnia,
 • zapewni niezawodną wentylację przestrzeni – na bieżąco usuwając nadmiar wilgoci, a także intensywne zapachy (np. kosmetyków),
 • wzbogaci estetykę łazienki – optycznie ją powiększy i podkreśli jej nowoczesny styl, dając poczucie większej wolności.

Jeśli jednak chcesz w pełni cieszyć się właściwościami, jakie zapewniają okna łazienkowe, powinieneś wybrać model o odpowiednich parametrach technicznych.

okno KF 500 z systemem wentylacji I-tec.jpg

Nowoczesna wentylacja, czyli jaka?

Redukcja wilgotności jest najważniejszym aspektem wyboru okna do łazienki. System powinien gwarantować efektywną wymianę powietrza, jednak z drugiej strony okna powinny być na tyle szczelne, aby nie dopuścić do chłodzenia się pomieszczenia w nocy przed poranną kąpielą. Dlatego warto skorzystać z okien ze zintegrowanymi wywietrznikami w ramie ościeżnicy – technologią I-tec Wentylacja. To innowacyjna technologia zapewniająca ciągłą cyrkulację powietrza przy minimalnych stratach termicznych. Dzięki pasywnemu wymiennikowi ciepła zasysane powietrze z zewnątrz ogrzewane jest wydmuchiwanym, co pozwala odzyskać aż 93% różnicy temperatur.

W trosce o zachowanie prywatności

żaluzje międzyszybowe.jpg

Duże przeszklenie w łazience brzmi atrakcyjnie do momentu, gdy w Twojej głowie pojawi się obawa o kwestie prywatności? Nowoczesny system okienny rozwiązuje ten problem. Możesz zdecydować się na przykład na:

 • instalację zewnętrznych osłon okiennych z automatycznym systemem sterowania – dobrze sprawdzą się żaluzje fasadowe, które delikatnie osłonią przeszklenie, a jednocześnie zapewnią dopływ miękkiego światła,
 • zakup okien z wewnętrzną żaluzją lub plisą międzyszybową, również sterowaną automatycznie – można nimi wygodnie sterować również przy pomocy smartfona lub tabletu.

Alternatywnie możesz również zdecydować się na jeden z kilkunastu wariantów szkła dekoracyjnego Internorm.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeżeli Twoja łazienka znajduje się na parterze, zwróć również uwagę na poziom zabezpieczeń przed włamaniem, które zapewniają instalowane okna. Powinny być one wyposażone w okucia antywłamaniowe RC2 oraz wzmocnione szyby VSG klasy P4. Dobrym rozwiązaniem jest również integracja kontaktronów okien łazienkowych z alarmem domowym.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF