Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna wybrać do salonu?

Kategorie: okna   design   montaż  
Zdjęcie Jakie okna wybrać do salonu?

Okna do salonu powinny być duże, by dawać dużo naturalnego światła. Zimą powinny czerpać z nowoczesnej technologii i inteligentnie ocieplać pomieszczenie, a latem – nie pozwolić, by pomieszczenie się przegrzewało. Jak zatem poprawnie wybrać okna do salonu?

Czy okna to tylko praktyczny element wyposażenia mieszkania? Czy można je traktować w kontekście dekoracji, czy jedynie ograniczyć ich rolę do dostarczania większej ilości światła i ochrony przed włamaniami? Obie te funkcje można połączyć - nowoczesne okna do salonu dostępne są w wielu wariantach. Chodzi zarówno o materiał, z jakiego są wykonane, jak również kolor, rozmiar oraz kształt.

 

Aluminium, PCV czy drewno? Wybierz mix!

Dzisiejsze rozwiązania technologiczne podsuwają nam rozmaite propozycje. Właściwy wybór będzie zależał od wielu czynników - projektu domu, estetyki, priorytetów, oczekiwań technicznych oraz oczywiście ceny okien.

 

okna-aluminiowe-cero-by-solarlux.jpgAluminium jest materiałem, który kojarzy się współcześnie z ciekawymi oraz niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Powstają z niego prawdziwe dzieła sztuki, świetnie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych, stylowych, minimalistycznych i modernistycznych. Okna aluminiowe prezentują się bardzo efektownie, potrafią dodać aranżacji elegancji, ale też lekkości. Aluminium pozwala na tworzenie węższych ram na rzecz większych przeszkleń. Wadą tego tworzywa jest nieco niższa izolacyjność cieplna, dlatego stosuje się je tylko do bardzo dużych przeszkleń o wąskich ramach, gdzie szerokość ramy stanowi bardzo małą część powierzchni okna. Obecnie najlepsze tego typu drzwi przesuwne do salonu oferuje marka Solarlux w swojej linii cero.

 

okna PCV do salonu.jpgOkna PCV od lat cieszą się dużą popularnością i uznaniem. Są trwałe, odporne na uszkodzenia mają świetne parametry termoizolacyjne. Czy jest to dobry wybór do salonu? Jeżeli zainwestujemy w wysoką jakość, jak najbardziej! Niestety czyste PCV rozszerza się i kurczy pod wpływem ciepła, przez co kompletnie nie nadaje się do zastosowania w przeszkleniach wielkopowierzchniowych. Technologia produkcji sprawia także, że wytworzenie z niego okien o nietypowych kształtach jest kosztowne. Aby zniwelować te wady, w większości salonów najlepiej sprawdzą się okna z PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową. Aluminium chroni przed żółknięciem białego plastiku pod wpływem słońca, ale przede wszystkim wzmacnia konstrukcję i umożliwia tworzenie wielkich przeszkleń PCV-aluminiowych. Z kolei PCV sprawia, że drzwi przesuwne PCV-aluminiowe zachowują doskonałą izolacyjność cieplną i nadają się do domów pasywnych. Zaletą jest także wygląd – z zewnątrz okna PCV-aluminiowe wyglądają zupełnie jak aluminiowe.

 

Drewno stanowi symbol elegancji, kunsztu, a także wysokiej jakości. Idealnie prezentuje się we wnętrzach stylowych, retro i vintage. Okna drewniane mają swój niepowtarzalny charakter, jednak wykazują się stosunkowo małą odpornością na wpływ wilgoci czynników pogodowych. Z tego powodu stosuje się okna drewniano-aluminiowe, czyli rozwiązanie idealne – trwałe od zewnątrz, eleganckie od wewnątrz. Ta fuzja jest również doskonała do wielkich drzwi przesuwnych.

salon z drewnianymi oknami przesuwnymi hs 330.jpg

Okno jak obraz

Przy oknach o większych, niestandardowych rozmiarach, trzeba skoncentrować się na obecności niskiego współczynnika przenikania ciepła. Większe przeszklenia, to większe ryzyko utraty ciepła. Niski współczynnik to natomiast gwarancja doskonałego komfortu cieplnego. Nowoczesne okna do salonu nie muszą mieć klasycznych rozmiarów. W ostatnich latach rozwinął się trend okien wielkogabarytowych. Okno w salonie na całą ścianę? Dlaczego nie? Dzięki nim salon wydaje się większy, jest otwarty na ogród lub na miasto. Pamiętajmy, że okno jest naturalną ozdobą wnętrza mieszkania i to ono powinno grać w nim pierwsze skrzypce!

Więcej o wielkich przeszkleniach

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF