Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna wybrać do sypialni?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jakie okna wybrać do sypialni?

Podobno w łóżku spędzamy 30% swojego życia. Prawdopodobnie z tego powodu tak duże znaczenie przypisujemy urządzeniu sypialni. Tak jak starannie dobieramy wygodne łóżko i odpowiedni materac, powinniśmy zwracać uwagę na to, czy pomieszczenie w którym będziemy spać, ma zapewniające świeże powietrze i wyciszenie okno. Podstawowymi kryteriami wyboru okien do sypialni powinny być dobre zacienienie, wyciszenie i wentylacja.

Zacienienie

Duże okna i piękny widok w połączeniu z dokładnym zacienieniem i dyskrecją – jak połączyć te dwa elementy? Odpowiedzią jest odpowiedni system osłon przeciwsłonecznych. Wybór w tym zakresie jest szeroki. Najtańszym, jednak najmniej efektywnym rozwiązaniem są rolety montowane od strony wnętrza. Jeżeli są ciemne, nagrzewają się od słońca, natomiast jasne nie gwarantują odpowiedniego zaciemnienia wnętrza. Dlatego najlepiej postawić na rolety zewnętrzne bądź żaluzje fasadowe albo system całkowicie zintegrowany z oknem. Internorm proponuje okna z wbudowaną żaluzją międzyszybową. Szczególnie w mieszkaniach jest to wygodne rozwiązanie – montaż niczym się nie różni od montażu okien bez osłony, a dodatkowy system zasilania baterią słoneczną pozwala na automatyczne sterowanie roletami z komórki, choć okno nie wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej. Dodatkową zaletą jest system rozpoznawania dnia i nocy. Więcej o I-tec Zacienienie znajdziesz w dziale Innowacje.

okna dla alergików Internorm - wentylacja2.jpg

Wyciszenie

Okna w sypialni powinny skutecznie tłumić hałasy zewnętrzne. Szczególnie jeśli mieszkamy w zurbanizowanej okolicy, odgłosy na zewnątrz można usłyszeć o każdej porze dnia i nocy. Obecnie coraz częściej montowane są ekrany dźwiękoszczelne, które mają na celu zniwelowanie hałasów z ruchliwych ulic. Jednak nawet one nie zapewnią nam prawdziwej ciszy i spokoju. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby w centrum miasta mieć w domu taką ciszę jak w środku lasu, wybierz okna Internorm z izolacyjnością cieplną Rw do 47 dB. Wszystko dzięki zastosowaniu dźwiękoszczelnej szyby, odpowiedniego uszczelnienia i przemyślanej konstrukcji profilu.

Wentylacja

Dokładne wywietrzenie sypialni przed snem jest istotne, czasami jednak pełne otwarcie okna w tym celu jest niemożliwe (np. hałas, obawa przed nadmiernym wychłodzeniem). Dlatego Internorm zaprojektował system zintegrowanych wywietrzników okiennych I-tec Wentylacja. Ukryte w ramach okien Internorm kanały powietrzne posiadają pasywne wymienniki ciepła, które umożliwiają ciągłą wentylację przy odzyskiwaniu aż 93% ciepła. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania są wymienne filtry, które chronią sypialnię przed pyłkami i zanieczyszczeniami z zewnątrz, tym samym gwarantując zdrowy i nieprzerwany sen alergikom.

Dobry projekt

Współczesny świat wymaga od nas elastyczności, także w kwestii funkcjonowania w rytmie dobowym. Dlatego warto dopasować elementy wyposażenia tak, żeby spełniały zarazem wiele funkcji. Z pomocą wychodzi marka Internorm i szeroki wybór okien do sypialni i akcesoriów okiennych.

Automatycznie sterowane rolety zewnętrzne Internorm pomogą nam spać dłużej w weekend. Z kolei jeśli marzy nam się rozbudzający blask świtu, możemy pokusić się o wielkopowierzchniowe przeszklenia, dzięki którym mogą maksymalnie wykorzystać energię płynącą ze słońca. Warto rozważyć także okna z żaluzją wbudowaną. Posiadają własny napęd, w którym źródło zasilania stanowi energia pochodząca z promieni słonecznych, absorbowana przez wbudowany moduł fotowoltaiczny. System zacienienie Internorm jest zatem nie tylko skuteczny i oszczędny, ale też ekologiczny i przyjazny środowisku. – mówi Anna Malinowska, projektant wnętrz.

Sypialnie są również idealnym miejscem dla okien narożnych, zwłaszcza jeśli usytuowane są na piętrze. Okno narożne Internorm zagwarantuje sypialni lekkość, piękny widok oraz nada pomieszczeniu nowoczesnego romantyzmu.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF