Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Kiedy wymieniać okna?

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Kiedy wymieniać okna?

Okna mogą być przyczyną nawet 30% strat ciepła w Twoim domu. Od ich prawidłowego stanu zależą również bezpieczeństwo budynku oraz jego estetyka. Dlatego jeśli nie spełniają już obowiązujących standardów, warto je wymienić. Kiedy należy to zrobić?

Zakup okien to inwestycja na dziesiątki lat. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsze okna po kilku dekadach nadają się do wymiany. Mimo regularnej konserwacji, materiały konstrukcyjne podlegają zużyciu, a przede wszystkim przestają być zdolne konkurować z nowoczesnymi technologiami okiennymi i nie spełniają współczesnych norm energooszczędności. Dlatego jeśli w domu mamy okna jeszcze sprzed lat dwutysięcznych, warto zdecydować się na ich wymianę.

Nie da się ukryć, że wymiana okien jest poważnym krokiem – w końcu zakup nowych wiąże się z niemałą inwestycją, a ich montaż wymaga rozkucia tynku i często wiąże się z wyprostowaniem ościeży. Ponadto po zakończeniu prac będzie konieczność ponownego pomalowania okolic otworu okiennego. Dlatego warto rzetelnie ocenić stan okien przed podjęciem kroków zmierzających do wymiany.

wybór nowych okien na wymianę.jpgJak rozpoznać moment na wymianę okien?

Okna warto wymienić przede wszystkim wówczas, gdy:

Koszty ogrzewania Twojego budynku wzrosły

Zauważyłeś, że w ostatnio wydatki na ogrzewanie w chłodnym sezonie stały się wyższe, a upał latem staje się bardziej uporczywy? Przyczyną problemów mogą być nieszczelne lub wypaczone okna, a także wysoka przenikalność cieplna. Ich wymiana na nowe zwiększy termoizolacyjność budynku, co zwiększy Twój komfort i zimą, i latem.

Okno zostało uszkodzone mechanicznie

Zbita szyba? Pęknięta rama okna? Wypadki się zdarzają. Wówczas nie warto decydować się na naprawę, co do efektów której nie masz pewności. Wymiana będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Przeszkadza Ci hałas z zewnątrz

Dobrej klasy okna chronią nie tylko przed utratą ciepła, ale i przed nadmiarem hałasu. Gdy tracą szczelność, pogarszają się również warunki akustyczne we wnętrzu. To również sygnał mówiący o tym, że czas na wymianę. Przy wybieraniu nowego modelu zwróć uwagę na współczynnik izolacyjności akustycznej.

Okno utraciło estetykę

Zarysowana rama, pęknięcia, niemożliwe do usunięcia plamy, przebarwienia – to tylko kilka problemów, które obniżają estetykę budynku. Jeśli się pojawiły, to znak, że Twoje okna nadają się do wymiany. Zobacz przewodnik po stylistyce okien!

montaż okien zimą.jpgWymiana okien nie tylko latem

Już wiesz, że przyszedł czas na wymianę okien? Pamiętaj, że na przeprowadzenie prac montażowych dobry jest niemal każdy moment roku. Specjaliści mogą wykonać tę usługę nawet w środku zimy – zwłaszcza, jeśli stosują odpowiednie techniki instalacyjne, np. montaż MOWO. Otwory okienne są zamykane całkowicie w ciągu jednego dnia, co oznacza, że ich instalowanie nawet w mroźny miesiąc nie będzie aż tak uciążliwe.

Pozostaje więc tylko wybranie dobrych okien, które zastąpią te stare. Zwróć szczególną uwagę na okna Internorm, które sprawdzają się również w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Aby je zamówić, skontaktuj się z przedstawicielem austriackiego producenta w Polsce.

Skontaktuj się

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF