Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Montaż okien w warstwie izolacji

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Montaż okien w warstwie izolacji

Montaż okien w warstwie izolacji radykalnie ogranicza straty ciepła. Jest to technika montażu wywodząca się z budownictwa pasywnego, obecnie coraz częściej stosowana w nowych budynkach ze ścianami dwuwarstwowymi i trzywarstwowymi z zewnętrznym ociepleniem.

Okno jest bardzo ważnym elementem budynku. Oświetla pomieszczenia, jest akumulatorem energii, wpuszcza świeże powietrze, a także jest ozdobą domu odsłaniającą przed Tobą piękne widoki. Nowoczesne i innowacyjne okno Internorm wykonuje w pomieszczeniach inteligentne zadania – samo się zasłania przy mocnym gorącym słońcu, samo filtruje powietrze – bez generowania dodatkowych kosztów. Niestety, nawet najlepsze okno nie będzie spełniać swojej roli, jeśli jego montaż nie zostanie przeprowadzony w sposób poprawny.

O montażu okien w warstwie izolacyjnej mówimy wtedy, kiedy okno jest wysunięte poza lico muru i z wykorzystaniem specjalnych elementów osadzone mocno w warstwie ocieplenia. Elementy mocujące i tworzące ramę wykonane są z materiałów nieprzewodzących ciepła – ma to wpływ na redukcję mostków termicznych.

Montaż okien w warstwie ocieplenia – na co zwrócić uwagę?

Zarówno przy montażu nowych okien, jak i przy demontażu starych okien, należy pamiętać, że im więcej przypadkowości i wkładanej siły w wybijaniu ram i profili, tym więcej problemów z oknami będzie w przyszłości. Delikatność bardzo się opłaca – nie naruszy się wtedy zewnętrznej izolacji. Delikatna praca nad montażem okien pozwala zaobserwować, w jakim stanie jest ściana i jakie prace konserwacyjne należy podjąć przed ostatecznym montażem nowych rozwiązań. 

Energia płynąca z okna

Jednym z najważniejszych elementów energooszczędnego domu są okna, przez które może uciekać nawet do 30 procent energii – mówi Dariusz Olszewski, doradca klienta w Internorm. – Najważniejszym parametrem mówiącym o stopniu energooszczędności danego modelu jest tak zwany współczynnik przenikania ciepła, który oznaczany jest symbolem Uw. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na okna energooszczędne (o współczynniku 1,0 W/m²K lub niższym), czy na okna pasywne (najbardziej zaawansowane konstrukcje o współczynniku 0,8 W/m²K lub niższym) należy pamiętać, że warunkiem właściwego ich funkcjonowania jest prawidłowy, warstwowy montaż zwany też montażem ciepłym.

zalety montażu okien w warstwie izolacji.jpg

Zalety montażu okien w warstwie izolacji

Montaż w płaszczyźnie ocieplenia jest słuszny przy spełnieniu kilku kryteriów. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest dobór odpowiedniej stolarki okiennej. Okna powinny mieć bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej zarówno dla szyby, jak i profilu - o czym świadczy niski współczynnik przenikania ciepła Uw. Drugą zasadą poprawnego montażu okien w warstwie izolacji jest wiedza i doświadczenie montażystów – ważne jest, żeby byli to fachowcy z doświadczeniem i żeby nie uczyli się montażu okna na danym budynku. Specjaliści od montażu z Internorm szkolą się w Niemczech, aby najlepiej montować okna. Nigdy nie powierzamy montażu innym firmom.

Najważniejszą zasadą montażu warstwowego jest szczelność i dokładność. Obszar okna powinien osiągać podobną izolacyjność, co cała warstwa ocieplenia. Bardzo ważne jest poprawne uszczelnienie połączenia między nimi – w przeciwnym wypadku może w nim pojawiać się woda kondensacyjna i będzie rozwijać się pleśń.

Ciepły montaż

Okna zamontowane w warstwie ocieplenia są wysunięte przed lico muru i osadzone w specjalnej konsoli szczelnie przymocowanej do jego powierzchni. Pomiędzy nimi rozmieszczona jest warstwa izolacji. Takie połączenie powoduje, że okna stanowią przedłużenie powierzchni ocieplenia budynku. Dodatkowo ciepły montaż likwiduje mostki termiczne, które mogą powstawać wokół okna i są niekorzystne dla ostatecznego bilansu energetycznego.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF