Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Niewidoczne okucia – rewolucja od Internorm

Kategorie: okna   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Niewidoczne okucia – rewolucja od Internorm

Każdy właściciel okien po pewnym czasie zauważa, że okucia, czyli zawiasy, pod wieloma względami stanowią zazwyczaj jeden ze słabszych punktów konstrukcji. Rolki zasuwnic oraz zaczepy po kilku latach zaczynają pasować do siebie coraz gorzej. Sterowanie oknami wymaga coraz większej siły, co sprawia problemy szczególnie dzieciom i osobom starszym oraz negatywnie wpływa na komfort pozostałych domowników. Tradycyjne okucia mają jeszcze inne wady, dlatego w Internorm opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie –  niewidoczne okucia okienne. Zapraszamy do zapoznania się z zaletami tej technologii.

Niewidoczne okucia – eleganckie rozwiązanie

Wnętrza współczesnych domów coraz częściej projektujemy dość purystycznie. W hołdzie minimalizmu stawiamy na proste linie, regularne bryły i staramy się niwelować zbędne detale. Tradycyjne okucia niezbyt dobrze korespondują z wąskimi ramami skrzydeł i profili okiennych. Ukryte okucia stanowią więc ciekawe rozwiązanie z estetycznego i designerskiego punktu widzenia.

łatwe czyszczenie dzięki ukrytym okuciom.jpgUkryte okucia – łatwiejsze utrzymanie czystości

Zdecydowana większość z nas nie przepada za myciem okien. Smugi powstające na szybach, zacieki i konieczności dokładnego czyszczenia ram okiennych, zwłaszcza gdy są jasne, to wystarczająco nieprzyjemne wyzwania. Na końcu musimy zatroszczyć się jednak jeszcze o zawiasy i mechanizmy regulujące. A w nich lubi zbierać się kurz i inne zanieczyszczenia wymagające precyzyjnego usunięcia.

Zastosowanie ukrytych w ramie okuć stanowi przyjemne rozwiązanie tego problemu, ponieważ okno pozbawione jest zawiasów. Pozwala to na wygodne i bezproblemowe czyszczenie profili, które tworzą gładką powierzchnię. Również wewnątrz ramy okna nie ma problemów z czyszczeniem, ponieważ ukryte okucia mają łatwą w utrzymaniu czystości płaską konstrucję.

Bezpieczeństwo wynikające z ukrytych okuć

Tradycyjne okucia okienne są uważane za najsłabszy punkt konstrukcji także przez włamywaczy – wyposażeni w odpowiednie narzędzia są w stanie stosunkowo łatwo podnieść okno z tradycyjnych zawiasów, szczególnie jeśli nie jest ono w żaden sposób dodatkowo zabezpieczone.

W pełni ukryte okucia stanowią gwarancję stabilności okna i bezpieczeństwa. – zauważa Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm – System nośny okna jest pozbawione jakichkolwiek wystających elementów. Potencjalny intruz nie ma możliwości podniesienia okna z zawiasów. Wyważenie okna staje się w ten sposób nie możliwe. Bezpieczeństwo to jedna z przyczyn, dla których postanowiliśmy zastosować ten system w naszych oknach.

Wiele modeli Internorm jest wyposażonych w ukryte okucia okienne seryjnie, podobnie jak szyby antywłamaniowe i system I–tec Ryglowanie, polegający na zamykaniu się klapek regulujących na wszystkie cztery strony. Takie rozwiązania zapewniają oknom bezpieczeństwo na poziomie klasy RC2.

zalety pasywnego okna pcv-aluminiowego kf 510.jpg.png

ukryte okucia a izolacja termiczna.jpgTrwałość i doskonała izolacja termiczna

Wspomniana już stabilność to kolejny atut okien z niewidocznymi okuciami. Tradycyjne okucia z czasem zmieniają swój kształt. Rolki i zaczepy przestają idealnie do siebie pasować. Pojawiają się coraz mocniej odczuwalne tarcia podczas otwierania i zamykania okien, a więc musimy wkładać w to więcej siły.

Niewidoczne okucia okienne to coś więcej niż estetyka. To również trwałe i stabilne rozwiązanie. – wyjaśnia Dariusz Olszewski – zaprojektowaliśmy je, by nasi klienci nie byli zmuszeni do kosztownej regulacji okien, która przy tradycyjnych rozwiązaniach staje się koniecznością ze względu na wadliwe mechanizmy.

Utrzymanie stabilności mechanizmów okiennych ma jeszcze jedną bardzo istotną konsekwencję. Gdy rama idealnie wsuwa się w ościeżnicę, okno w pełni wykorzystuje swój potencjał izolacyjny. A przecież stanowi on jedną z najważniejszych zalet pasywnych okien firmy Internorm.

Sprawdź okna Internorm

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF