Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna antywłamaniowe Internorm

Kategorie: okna   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna antywłamaniowe Internorm

Firma Internorm jest europejskim liderem w branży okiennej, specjalizującym się w produkcji nowatorskich okien pasywnych. Jednak solidność i doskonała termoizolacja to nie jedyne zalety naszych produktów. Stawiamy również na bezpieczeństwo. Okna antywłamaniowe Internorm spełniają współczesne wymagania bezpieczeństwa w budownictwie mieszkalnym. Posiadają zabezpieczenia zgodne z klasami bezpieczeństwa RC1N i RC2 (w zależności od preferencji klienta). Jakie rozwiązania chroniące dom przed włamaniem są w nich powszechnie stosowane?

I–tec Ryglowanie

Potencjalni intruzi próbujący dokonać szybkiego włamania najczęściej decydują się na wyważenie okna. Solidne ryglowanie powinno w pełni zapobiec takiej możliwości, a przynajmniej sprawić, by próba przedostania się do wnętrza budynku była zbyt czasochłonna i głośna.

Okna antywłamaniowe Internorm są wyposażone w specjalne system I–tec Ryglowanie. Zasada jego działania jest prosta. – tłumaczy Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm – Stalowe klapki blokujące otwierają się tutaj na wszystkie cztery strony. Po ich wciśnięciu bezpośrednio w ościeżnicę, wyważenie okna jest praktycznie niemożliwe.

Okna antywłamaniowe Internorm z ukrytymi okuciami

ukryte okucia okienne.jpgW kontekście potencjalnego włamania do najsłabszych elementów okien należą standardowo ich okucia. Standardowe, widoczne od strony wnętrza okucia umożliwiają podniesienie okna z zawiasów. W firmie Internorm dawno poradzono sobie z tym potencjalnym problemem. Okna antywłamaniowe Internorm są obecnie wyposażone w całkowicie ukryte okucia. Oznacza to, że cały system nośny schowany jest wewnątrz ramy. Rozwiązanie służy zresztą nie tylko bezpieczeństwu. Tego typu okna zdecydowanie łatwiej się czyści, a ponadto dzięki brakowi zawiasów uzyskujemy bardziej przejrzystą i symetryczną estetykę od wewnątrz.

I–tec Oszklenie

Okna antywłamaniowe Internorm korzystają także z technologii I–tec Oszklenie. System zabezpiecza przed wyważeniem szyby, choć nie służy jednak wyłącznie ochronie przed włamaniami – zapewnia również lepsze parametry cieplne.

W odróżnieniu od wielu producentów, w swoich oknach stosujemy klejenie szyby do ramy okiennej na całym jej obwodzie. –  wyjaśnia Kazimierz Sikora, kierownik działu montażu Internorm w Polsce –  Po pierwsze podwyższa to właściwości termoizolacyjne naszych produktów, z których wszystkie zaliczają się do okien pasywnych. Jednocześnie takie rozwiązanie uniemożliwia podważenie szyby potencjalnemu włamywaczowi.

bezpieczne klamki Internorm.jpg

Klamki antywłamaniowe

Niektórzy włamywacze jako słabszy punkty okien identyfikują ich klamki. Teoretycznie dostanie się do wnętrza umożliwia przewiercenie konstrukcji od strony zewnętrznej. Jednak jest to możliwe wyłącznie w przypadku standardowych klamek. Natomiast okna antywłamaniowe Internorm wykonane z PCV są dostępne w wersji wyposażonej w klamki antywłamaniowe. Specjalny mechanizm blokujący i stalowa wkładka odpowiada w tym przypadku za uniemożliwienie przewiercenia klamki od strony zewnętrznej.

W naszej ofercie dostępne są także klamki z kluczykiem. Stanowią one dodatkową ochronę antywłamaniową, Ale ich rolą jest również uniemożliwienie otwarcia okna od wewnątrz. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się między innymi w pokojach dziecięcych. Rodzice mogą wówczas bezpiecznie pozostawić w pomieszczeniu swoje najmłodsze pociechy.

Nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwu

W XXI wieku swoje inteligentne domy przed włamaniami możemy chronić oczywiście także poprzez nowoczesne systemy elektroniczne. Jednym z niezawodnych zabezpieczeń są umieszczane w oknach czujniki zamknięcia. Jeśli zapomnimy o zamknięciu okien lub zostaną one otwarte, natychmiast się o tym dowiemy. Czujniki można także podłączyć do systemu alarmowego.

Zobacz okna antywłamaniowe

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF