Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna drewniane – pasywne

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna drewniane – pasywne

Założenia budownictwa pasywnego są coraz chętniej wykorzystywane w projektach nowoczesnych domów, gdyż pozwalają na znaczne ograniczenie wydatków ponoszonych na energię cieplną. Zgodnie ze standardami pasywności dom musi być wyposażony w elementy wysoko energooszczędne. W tym przypadku dużą rolę mogą odgrywać okna pasywne.

Drewniane okna pasywne to idealne rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na ekologii, zmniejszeniu wydatków na ogrzewanie oraz wykończeniu domu w dobrym stylu. Okna pasywne są niezwykle funkcjonalne, co nie musi jednocześnie ujmować ich estetyce. Dostępne są w wielu wariantach wykończenia, dlatego z pewnością spełnią wymagania tych, którym zależy na funkcjonalności i wyjątkowych walorach estetycznych.

Czym wyróżniają się drewniane okna pasywne?

Okna pasywne to takie, które wyróżniają się doskonałą izolacją termiczną. Ich najważniejszą cechą charakterystyczną jest współczynnik przenikania ciepła, który nie powinien być wyższy niż 0,8 W/m2K.

Nasze produkty posiadają współczynnik izolacji termicznej na poziomie ok. 0,6-0,7 W/m2K, co jest wynikiem wzorowym w przypadku okien pasywnych – mówi dyrektor sprzedaży marki Internorm w Polsce, Dariusz Olszewski. – W celu uzyskania takich wartości stosuje się innowacyjne rozwiązania technologiczne – np. trzyszybowe oszklenia czy I-tec Core. Dzięki temu nawet w mroźne wieczory i wietrzne dni nie czuć chłodu unoszącego się w obrębie okien, a wnętrze jest ciepłe i przytulne. Z kolei w lato wnętrze pozostaje w temperaturze pokojowej, nie nagrzewając się zbytnio – dodaje.

Wśród okien pasywnych największą popularnością cieszą się okna drewniane z nakładką aluminiową, czyli drewniano-aluminiowe. Dzięki zewnętrznej osłonie z metalu nie są podatne na wilgoć i służą klientom przez dziesiatki lat!

pasywne okna z drewna z nakładką aluminiową.jpgPasywne okna drewniane – energooszczędność i elegancja

Najwyższą jakość okien pasywnych zapewniają nie okna PCV, ale właśnie okna drewniano-aluminiowe. Drewno służy jako materiał izolacyjny przez tysiące lat. Przecież to ono jeszcze niespełna kilkaset lat temu było podstawowym materiałem budowlanym. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom, którym zależy na klasycznym wykończeniu wnętrz albo na eleganckim wyglądzie całego budynku. Mimo że okna PVC dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, to nic nie zastąpi struktury prawdziwego drewna.

Warto wiedzieć, że drewniane okna pasywne wykazują się często wyższą energooszczędnością i lepszymi wskaźnikami izolacji cieplnej niż te wykonane z PVC. Należy jednak pamiętać, że aby zapewnić najwyższy poziom termoizolacji i ochrony akustycznej, okna takie warto wyposażyć w dodatkowe nakładki aluminiowe. Dzięki temu drewno jest zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych i odporne na zanieczyszczenia, a swoje pasywne właściwości zachowuje przez wiele lat, niezależnie od warunków.

Dlaczego okna pasywne z drewna?

drewno certyfikowane PEFC w oknach Internorm.jpgPasywne budownictwo jest najskuteczniejszym sposobem na obniżenie rachunków związanych z ogrzewaniem mieszkania. Drewniane okna pasywne tworzą skuteczną barierę przeciw ucieczce ciepła ciepła, w naturalny sposób zapewniając odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo dzięki szczelności chronią przed hałasem z zewnątrz i stanowią doskonałe zabezpieczenie antywłamaniowe. Dlatego zapewniają mieszkańcom najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Takie właściwości w połączeniu z energooszczędnością sprawiają, że pasywne okna drewniane są obecnie najbardziej wydajnym i ekologicznym produktem dostępnym na rynku.

Warto wspomnieć, że okna drewniane od Internorm produkowane są z ekologicznego drewna, czyli takiego, które pochodzi z lasów o stale monitorowanej zrównoważonej gospodarce naturalnej. Drewno wydobywane jest w taki sposób, aby umożliwić ciągłe odradzanie się lasu, co potwierdza certyfikat PEFC dla okien Internorm.

Zobacz produkty!

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF