Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna drewniano-aluminiowe: jakie drewno wybrać?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okna drewniano-aluminiowe: jakie drewno wybrać?

Okna drewniane są bezkonkurencyjne ze względu na ich naturalność i przytulny klimat. Drewniane okna z nakładką aluminiową zaprojektowano z myślą o wszystkich osobach, które chcą połączyć nowoczesny wygląd elewacji z przytulnie urządzonym wnętrzem budynku. Zamontowana na zewnątrz nakładka aluminiowa okien drewniano-aluminiowych chroni przed działaniem wilgoci i zapewnia trwałość na dziesiątki lat. Specjalna bezfreonowa pianka izolacyjna między drewnem a aluminium zapewnia dodatkowo wspaniałą ochronę termiczną i niski współczynnik przenikania ciepła.

Wszystko zaczyna się w tartaku

Drewno w Internorm podlega surowym kryteriom jakościowym. Już w tartaku podczas wycinania drewna wybierane są tylko najlepsze i najpiękniejsze fragmenty pnia, aby podkreślić wyjątkowy charakter drewna. Oczywiście pozostała część przeznaczana jest do innych wyrobów – między innymi rdzeni izolacyjnych I-tec Core. Profile okien drewniano-aluminiowych wykonane są z różnych rodzajów drewna – najpopularniejszym jest drewno świerkowe, choć dostępne są również okna wykonane z gatunków szlachetniejszych, jak modrzew, jesion, orzech czy dąb.

Kolory okien drewnianych

Decydując się na białe okna drewniane, najlepiej skorzystać z gatunków drzew, które posiadają jasny, naturalny kolor. W takim wypadku warto wybrać świerk lub jesion. Jeśli wybór padł na ciemne okna drewniane - szczególnie polecany jest orzech i dąb. Surowa barwa drzew prezentuje się na tyle efektownie, że pokrywając je przezroczystym lakierem, otrzymujemy piękne okna z widocznym rysunkiem słojów. Bardziej żywy, złoty odcień drewna otrzymamy zamawiając okna z modrzewia. Drzewo to cechuje się wysoką zawartością żywic i olejów, dlatego jest również trwałe i odporne.

drewniano-aluminiowe okna w stylu skandynawskim.jpg

Oprócz gatunku drewna, trzeba wybrać typ powłoki, za pomocą której zabezpieczy się jego strukturę przed czynnikami takimi jak wilgoć, brud czy wilgoć – od strony wnętrza. Do wyboru są powłoki kryjące w kolorach: białym, kremowym i beżowym oraz powłoka transparentna. Powłoka transparentna pozwala na odsłonięcie rysunku słojów, który dla wielu osób stanowi podstawowy argument za zakupem okien z drewna. Z kolei dużą zaletą powłoki kryjącej jest to, że zabiegi konserwacyjne, np. powtórne lakierowanie, mogą być na niej wykonywane znacznie rzadziej.

wnętrze retro z oknem drewnianym HF 410 szary dąb.jpg

Wystylizuj swoje okna!

Kolor stolarki okiennej dobierany jest na zasadzie kontrastu albo dopasowania – w obu przypadkach okna drewniane będą prezentować się wspaniale. Istnieje jedna zasada, której nie powinno się lekceważyć: należy unikać połączeń gryzących się kolorów, w przeciwnym razie istnieje ryzyko estetycznego bałaganu.

Jeśli masz do czynienia ze stylizacją retro, wybierz okna drewniane z powłoką transparentną, dzięki której rysunek słojów jest widoczny. Szczególnie polecany jest model HF 410 w kolorze Szary Dąb z rdzeniem izolacyjnym I-tec Core. Zewnętrzną nakładkę aluminiową zalecamy wybrać w stonowanym kolorze. Wybór konkretnego odcienia zależy jednak od koloru tynku. Współcześnie w tradycyjnych domach najczęściej używa się przede wszystkim brązu, bieli i beżu. Bardziej odważną barwą, która okazuje się także pasować do klasycznych, eleganckich aranżacji, jest ciemna zieleń. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku nowoczesnych budynków. Do współczesnych wnętrz szczególnie proponujemy jasne, surowe odcienie drewna lub czystą, białą powłokę kryjącą. W przypadku modernistycznych elewacji dominują natomiast odcienie wyraziste, czerń oraz biel. Tu bardziej od przytulności liczą się wizualna spójność i minimalizm.

Wymienione wyżej zasady pozwalają uniknąć aranżacyjnych błędów, ale czy warto trzymać się ich sztywno? Warto eksperymentować i próbować nietypowych rozwiązań. Aby nie popełnić błędu, warto przeprowadzić symulację (np. przez wykonanie komputerowej makiety). Warto skonsultować się z profesjonalnym biurem projektowym lub znajomym architektem.

Zobacz okna drewniano-aluminiowe

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF