Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna i drzwi przesuwne z niskim progiem

Kategorie: okna   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Okna i drzwi przesuwne z niskim progiem

Duże przeszklenia stają się niemal standardem we współczesnych domach jednorodzinnych, jak również mieszkaniach. Okna z niskim progiem przybliżają nas do świata zewnętrznego, likwidują bariery, a przy tym doskonale się prezentują. Jakie są jeszcze zalety tego typu okien i czy wpływają one na izolację termiczną budynku?

Okna przesuwne, czyli okna jutra

W nowo urządzanych wnętrzach króluje modernizm i minimalizm. Duże przeszklenia idealnie do nich pasują. Przez nie dostaje się więcej światła, które przecież uwielbiamy. Jeśli przy okazji za oknem możemy delektować się pięknym widokiem, rozmiar XLprzeszklenia biegnące od podłogi do sufitu stają się idealnym wyborem. Zwykle spotykamy je we współczesnych salonach. Okna stanowią jednocześnie wyjście na taras lub ogród, dzięki czemu zaledwie jeden krok dzieli nas od natury i świeżego powietrza, co jest niezwykle przyjemne zwłaszcza w ciepłych porach roku. Za sprawą drzwi podnoszono-przesuwnych z niskim progiem salon staje się altaną płynnie połączoną z tarasem.

drzwi przesuwne z płaskim progiem dla dzieci niski próg.jpgDom bez barier dla każdego

Podnoszono-przesuwne okna z niskim progiem z włókna szklanego to również wygoda. Dysponując takim rozwiązaniem, niezauważalnie pokonujemy drogę z wnętrza salonu na zewnątrz. Według międzynarodowej normy DIN 18030 niski próg nie może liczyć więcej niż 2 centymetry wysokości. Internorm oferuje łagodnie zaokrąglony próg o wysokości 11 milimetrów w najwyższym punkcie. Jest on nie tylko niezauważalny, ale przede wszystkim nieodczuwalny i bezpieczny.

Okna z niskim progiem nie stanowią bariery dla dzieci, osób starszych i osób niepełnosprawnych. Zresztą każdy z nas, nawet będąc w dobrej kondycji fizycznej, z pewnością nie raz miał okazję potknąć się o wysoki próg. Po co więc stwarzać we własnym mieszkaniu bariery? Okna z niskim progiem stanowią idealny wybór, jeśli dom ma być od nich wolny. Dla każdego mieszkańca i gościa!

Okna z niskim progiem w ofercie Internorm

Okna z niskim  progiem i drzwi przesuwne stanowią ważny element oferty Internorm, czego świetnym przykładek są modele KS 430 oraz HS 330. Pierwszy wykonany jest z PCV, drugi z drewna, jednak oba zostały wyposażone w nakładkę aluminiową zewnętrzną, dzięki czemu dłużej zachowują dobrą kondycję. Wąskie profile sprawiają, że wnętrze jest jeszcze lepiej oświetlone, a płaski próg oznacza komfort i bezpieczeństwo.

okna z niskim progiem w ofercie Internorm cedrowy domek.jpg

Okna z płaskim progiem a izolacja termiczna

W tym miejscu warto rozprawić się także z pewnym mitem dotyczącym okien z niskim progiem i ogólnie dużych przeszkleń. Istnieje bowiem nieprawdziwe przekonanie, że duży rozmiar okien przyczynia się do większych strat ciepła.

W rzeczywistości okna z niskim progiem Internorm stanowią najlepszy dowód na to, że połączenie izolacji termicznej i dużych przeszkleń jest możliwe. Niski współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,64 W/m2K, którym charakteryzuje się model KS 430 to rozwiązanie do domów pasywnychzauważa Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm – Optymalną izolację cieplną osiąga się, dzięki progowi wykonanemu z włókna szklanego. Okna z niskim progiem są więc rozwiązaniem nowoczesnym nie tylko ze względu na design, ale również bardzo dobrą izolację.

Sprawdź drzwi przesuwne

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF