Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna klasy RC1 czy RC2?

Kategorie: okna   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna klasy RC1 czy RC2?

Twój dom jest miejscem, w którym powinieneś czuć się bezpiecznie. Jeśli chcesz zapewnić sobie i bliskim spokojny sen oraz nie obawiać się o włamanie, zainwestuj w skuteczny system zabezpieczeń. Jego podstawą są odpowiednio dobrane okna. Przy ich wyborze zwróć uwagę na klasę zabezpieczeń antywłamaniowych – o wyboru masz te klasy RC1 i RC 2. Zobacz, czym się różnią.

RC1 oraz RC2 to klasy odporności na włamanie, które zostały określone europejską normą PN-EN 1627:2012. Oznaczenia informują o tym, jak skuteczną zaporę dla włamywacza stanowi zastosowana technika okienna. Jest określana w oparciu o bardzo ścisłe kryteria. Klasa RC2 musi posiadać przeszklenie P4 i stawiać opór większości akcesoriów stosowanych przez typowego złodzieja. Klasę bezpieczeństwa oknom przyznaje się po poddaniu ich rozmaitym testom, dlatego można zaufać temu oznaczeniu. Im wyższa, tym lepsza.

RC1 a RC2 – najważniejsze różnice

RC1 to okna, które są wyposażone w podstawowe, zupełnie standardowe zabezpieczenia, których pokonanie nie sprawi włamywaczowi trudności. Takie okno będzie on w stanie dość łatwo wyważyć lub sforsować przy pomocy zbicia szyby.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku okien klasy RC2, które oferuje również Internorm. Zostały one wyposażone w innowacyjne zabezpieczenia, które znacznie utrudniają zadanie włamywaczowi. Te najważniejsze to:

 • rewolucyjny system Ryglowania I-tec, które w oknach Internorm są montowane nie tuż przy klamce, a z czterech stron skrzydła – to sprawia, że wyważenie okna staje się praktycznie niemożliwe. Warto podkreślić, że ten system ryglowania korzystnie przekłada się również na stabilność konstrukcji okna,
 • technologia I-tec Oszklenie – co oznacza, że pakiet szybowy jest sklejony ze skrzydłem okna na całym obwodzie, uniemożliwiając wyważenie szyby,
 • szyby VSG klasy P4, które są efektem łączenia wielu warstw szkła wzmacnianych folią PVB, która zapobiega rozpadnięciu się szyby przy rozbiciu,
 • klamki antywłamaniowe z zabezpieczeniami przeciw przewierceniem i opcjonalnie, z kluczykiem,

Dodatkowo okna klasy RC2 można zintegrować z systemem alarmowym, wyposażając je w czujnik otwarcia

Czy okna RC2 są potrzebne wszędzie?

Okna RC2 warto zamontować tam, gdzie pojawia się zagrożenie włamaniem. Sprawdzą się niezawodnie:

 • na wysokich i niskich parterach – a więc w miejscach, do których złodziej może uzyskać bardzo łatwy dostęp,
 • przy drzwiach balkonowych i tarasowych – również one powinny być wykonane w klasie RC2.

Choć ich zakup wiąże się z nieco wyższą inwestycją, warto ją rozważyć w trosce o bezpieczeństwo i spokojny sen. O oknach z zabezpieczeniami antywłamaniowymi zapytaj doradcę Internorm, wybierając swoje nowe okna.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF