Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna nad morzem

Kategorie: okna   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna nad morzem

Stosunkowo niewiele osób ma przyjemność mieszkać w domu położonym nad morzem. Szczęśliwcy, którzy budują tam dom, będą mogli cieszyć się pięknym widokiem i oddawać się rekreacji na plaży w dowolnej chwili. Jednak w trakcie realizowania inwestycji należy ze szczególną troską zadbać o odpowiednie okna. Nad morzem, podobnie jak w górach, panują bowiem nieco inne warunki pogodowe.

Okna nad morzem – jak klimat wpływa na ich kondycję?

Styk morza i lądu to obszar, w którym szczególnie często spotykamy nagłe zmiany pogody i intensywne zjawiska atmosferyczne. Zresztą są one charakterystyczne dla całego kraju, jednak to właśnie nad morzem przybierają najsilniejsza postać. Co więcej, niektórzy klimatolodzy uważają, że czekają nas dynamiczne zmiany klimatu, z powodu których wspomniane zjawiska będą przybierać na sile. Na co narażone są okna nad morzem? Przede wszystkim na silny wiatr, nierzadko połączony z intensywnymi opadami deszczu. Nagłe wichury i załamania pogody najczęściej mają miejsce na styku zimy i wiosny, ponieważ ziemia zaczyna się powoli nagrzewać ze względu na większe nasłonecznienie. Okna nad morzem narażone są na wichury, których prędkość przekracza nawet 100 km na godzinę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna do domu nad morzem?

Silny wiatr stanowi zagrożenie dla integralności konstrukcji okna. Nie chodzi oczywiście o możliwość jego natychmiastowego uszkodzenia, lecz proces, który będzie trwał przez lata i sprawi, że okna stracą swoje pożądane właściwości. Drugim bardzo ważnym czynnikiem zagrażającym kondycji okiem jest woda. Im silniejszy wiatr towarzyszący opadom deszczu, tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że okna z czasem stracą swoje właściwości wodoszczelne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien do domu nad morzem?

Bardzo ważnym czynnikiem jest sztywność okna, która określa jak duże wygięcie jego konstrukcji jest dopuszczalne przy silnym wietrze. Wartość określa się dla każdego fragmentu, stanowi ona zaledwie niewielki ułamek jego długości. Przy wietrze o prędkości 130 km na godzinę okno nad morzem nie powinno wygiąć się bardziej niż o 1/300 swojej długości. Drugim bardzo ważnym parametrem jest wodoszczelność okna, o którą warto zapytać producenta, jeśli nasza nieruchomość ma stanąć na wybrzeżu.

piękny design okien nad morzem.jpg

Skonsultuj się z ekspertami, odwiedzając salon Internorm w Gdyni

Okna produkowane przez firmę Internorm zanim trafią do swoich odbiorców są poddawane dokładnym testom laboratoryjnym symulującym naturalne warunki pogodowe. Dzięki temu w naszej ofercie można znaleźć modele, które doskonale sprawdzą się jako okna nad morzem. Nie bez znaczenia pozostaje austriacki rodowód firmy. W tym górzystym kraju warunki pogodowe nierzadko pod względem siły wiatru i opadów przypominają te spotykane na polskim wybrzeżu.

Klienci mieszkający nad Bałtykiem, rozważając zakup odpowiednich okien do domu nad morzem, mają możliwość poznania oferty z bliska. Wystarczy odwiedzić salon Internorm zlokalizowany w Gdańsku przy ul. Kartuskiej, by porozmawiać z ekspertami na temat wytrzymałości, wodoszczelności i innych właściwości nowoczesnych okien.

Zobacz salon

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF