Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna pasywne antywłamaniowe

Kategorie: okna   design   zabezpieczenia  
Zdjęcie Okna pasywne antywłamaniowe

Dom to miejsce, które musi stanowić bezpieczny azyl dla mieszkańców i być komfortowe w użytkowaniu. Podczas wyboru okien wiele osób kieruje się ich izolacyjnością cieplną i wyglądem, zapominając, jak ważne jest zabezpieczenie budynku przed włamaniem. Na szczęście wszystkie te aspekty można połączyć, decydując się na okna pasywne antywłamaniowe.

W celu zabezpieczenia domu przed włamaniem wiele osób decyduje się na zamontowanie alarmów i czujników. Stanowi to barierę dla włamywacza, jednak warto zadbać też o to, aby okna także skutecznie chroniły budynek przed niepowołanym dostępem. W domach pasywnych ważną funkcję odgrywa możliwość samowystarczalnego utrzymania, jednak nie ma powodów, aby rezygnować z ochrony antywłamaniowej na rzecz energooszczędności.

bezpieczne okna pasywne.jpgBezpieczeństwo przede wszystkim

Okna antywłamaniowe, w odróżnieniu od ich tradycyjnych odpowiedników, wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia. W zależności od modelu mogą to być klamki antyprzewierceniowe, specjalne oszklenie czy konstrukcja uniemożliwiająca podważenie ramy.

Naszym założeniem było zaprojektowanie okien, które spełniają wszystkie wymagania pasywności, a dodatkowo wyposażone są w elementy zabezpieczające przed włamaniem – mówi dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce, Dariusz Olszewski. –  Zaawansowane systemy zabezpieczeń w naszych oknach są już standardem, a oprócz tego korzystamy z opatentowanych rozwiązań, które nie wpływają na komfort użytkowania okien czy ich walory estetyczne.

Szyby – absorpcja ciepła i ochrona przed włamaniem

W pasywnych oknach antywłamaniowych ważną funkcję pełni oszklenie. Musi być zaprojektowane tak, aby absorbowało ciepło z promieni słonecznych do wewnątrz, a jednocześnie być na tyle mocne, aby zapewniać właściwą ochronę przed włamaniem. Dlatego w pasywnych oknach antywłamaniowych stosuje się zazwyczaj szyby kilkuwarstwowe laminowane, czyli VSG. Istotną rolę odgrywa także sposób montażu oszklenia – najlepsze właściwości antywłamaniowe ma szyba klejona do skrzydła na całym obwodzie (a nie tylko w kilku miejscach), dzięki czemu nie ma możliwości jej wypchnięcia czy wyważenia.

Silne ryglowanie – brak dostępu dla niepożądanych gości

W pasywnych oknach antywłamaniowych ważna jest izolacja zabezpieczająca przed utratą ciepła oraz dodatkowe elementy uniemożliwiające wyważenie ramy. Z tego powodu stosuje się ukryte okucia na całej jej powierzchni, co eliminuje ryzyko wyjęcia okien z zawiasów, a dodatkowo zapewnia lepszą izolację. W ościeżnicy stosuje się również zaawansowane systemy ryglowania i zaczepy, dzięki czemu nie ma możliwości otworzenia okien od zewnątrz. Okna pasywne antywłamaniowe łączą w sobie wszystkie najważniejsze cechy, dzięki którym dom stanie się miejscem bezpiecznym, energooszczędnym oraz komfortowym.

bezpieczny system ryglowania okna antywłamaniowego Internorm KF 500 - I-tec Ryglowanie.png

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF