Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna pasywne z certyfikatem

Kategorie: okna   dom inteligentny  
Zdjęcie Okna pasywne z certyfikatem

Nowoczesne budownictwo stawia na minimalizację strat ciepła w budynku – to podstawa, jeśli dom ma być energooszczędny, ekonomiczny i przyjazny środowisku. Jeśli planujesz budowę domu zeroenergetycznego lub w technologii pasywnej, powinieneś zadbać w szczególności o dobór odpowiednich okien. Najlepiej sprawdzają się okna pasywne – o doskonałej szczelności. Jak wybrać najlepsze? Istotną dla Ciebie informacją będzie np. to, czy okno ma odpowiednie certyfikaty.

Przez okna może uciekać nawet 30% ciepła z budynku – to dlatego tak istotne jest wybranie modelu, który temu zapobiegnie. Najlepiej w tej roli sprawdzają się okna pasywne, czyli takie, które minimalizują straty ciepła dzięki zastosowaniu odpowiednio szczelnego oszklenia, uszczelek i innych technologii. Okna pasywne to szczególny rodzaj okien energooszczędnych, który spełnia najwyższe wymagania termoizolacyjne. Pojawia się więc pytanie, po czym je rozpoznać...

Czym wyróżniają się okna pasywne?

Okna pasywne wyróżnia przede wszystkim bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Nie może on przekroczyć wartości max 0,8 W/m2K. Jak osiąga się tak niską przenikalność cieplną? Stoi za tym przemyślana technologia produkcji okien. Chodzi przede wszystkim o:

 • typ zastosowanego przeszklenia (stosuje się w nich wielowarstwowe szyby),
 • zastosowanie profili o wysokiej izolacyjności termicznej,
 • wykorzystanie przynajmniej trzech uszczelek,
 • sposób montażu szkła w konstrukcji okna,
 • stosowaną metodę montażu stolarki okiennej.

Najbardziej wyśrubowane normy spełniają m.in. pasywne okna Internorm. – Nasze okna pasywne są wykonywane z wykorzystaniem specjalnego trzyszybowego oszklenia SolarX+ i montowane również z zastosowaniem technologii MOWO – mówi Karol Niespodziewański, dyrektor marketingu Internorm w Polsce. – Dzięki temu osiągają one bardzo niską przenikalność cieplną Uw poniżej 0,7 m2K, a w niektórych przypadkach nawet do 0,6 m2K – dodaje.

okna drewniane Internorm.jpg

cerftyfikaty okienne internorm.pngJakie certyfikaty powinny uzyskać okna pasywne?

Liczy się przede wszystkim certyfikat, który potwierdza niski współczynnik przenikania ciepła. To najważniejsza własność wszystkich okien pasywnych. Certyfikaty takie są przyznawane m.in. przez niezależny niemiecki instytut Passivhausinstitut w Darmstadt. Warto również sprawdzić, czy okna mają m. in. znak jakości RAL i certyfikat ISO 9001. One także wskazują na wysoką jakość wykonania samego produktu, a co za tym idzie – sprawiają, że pasywności okien można zaufać.

Gdzie sprawdzić certyfikaty na okna pasywne?

O certyfikaty możesz zapytać autoryzowanych dystrybutorów okien pasywnych. Przedstawią Ci oni wszystkie niezbędne informacje, dzięki czemu podejmiesz w pełni świadomą decyzję.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat okien pasywnych, możesz skontaktować się z doradcą Internorm – lidera rynku stolarki okiennej w Europie.

Sprawdź nasz salon

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF