Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna PCV z nakładką aluminiową – wady i zalety

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Okna PCV z nakładką aluminiową – wady i zalety

Okna PCV z nakładką aluminiową powoli wypierają najpopularniejsze, klasyczne białe okna plastikowe. Aluminiowa nakładka zewnętrzna okna umożliwia nie tylko łatwą pielęgnację czy ochronę przed żółknięciem. Wśród zalet okien PCV z nakładką aluminiową znajduje się m. in. bogactwo kolorów, kształtów profili, a nawet faktur ich wykończenia – możemy wybrać nakładki matowe lub gładkie, z połyskiem lub bez, a nawet z teksturowaną imitacją drewna. Najmodniejsze obecnie kolory to szczotkowana stal szlachetna i matowe dekory metaliczne. Poza popularnymi i  niezliczonymi odcieniami szarości, coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się ciepłe tonacje bordowe, szmaragdowe, beżowe i brązowe.

Idealnie wtopione w otoczenie

Okna PCV-aluminium to inteligentna kombinacja Internorm – teraz nie trzeba martwić się, czy okna wpasują się w estetykę elewacji budynku. Kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych i wzorniczych otwiera nowe możliwości architektoniczne. Jeśli w domu mamy okna drewniano-aluminiowe, połączenie ich z oknami PCV z nakładką aluminiową (np. do łazienki) będzie jeszcze prostsze, ponieważ zewnętrzna powierzchnia aluminiowa jest taka sama w przypadku obu rodzajów okien.

Każde okno PCV z nakładką aluminiową (nazywane też oknem PCV-aluminiowym) od Internorm jest produkowane pod wymiar, wykonanie i  formę indywidualnego projektu. Ten rodzaj okien spełnia także najwyższe normy bezpieczeństwa i osiąga najlepszą izolacyjność cieplną i akustyczną. Warto wspomnieć, że przenikalność cieplna Uw dla wszystkich okien Internorm spełnia normy pasywności i osiąga wartości znacznie poniżej 0,8 W/m2K!

Kolejną zaletą okna PCV z nakładką aluminiową od Internorm jest wysoka jakość wykonania i perfekcyjne wykonanie łączeń w nakładkach aluminiowych, gwarantujące długoletnią ochronę oraz zapewniające estetyczny wygląd. W ofercie okien PCV z nakładką aluminiową znajdują się okna rozwierne, rozwierno-uchylne, uchylne, okna stałe, drzwi balkonowe, drzwi tarasowe, drzwi przesuwne, okna otwierane na zewnątrz, a także wielkoformatowe przeszklenia fasadowe.

Warte wspomnienia są także atrakcyjne rozwiązania techniczne, np. wywietrzniki I-tec Wentylacja. Wywietrzniki można zintegrować bezpośrednio z ościeżnicą okna KF 510, KF 410 i KV 440. W ten sposób można samodzielnie zdecydować o sile i częstotliwości automatycznego wietrzenia bez utraty ciepła (wbudowany wymiennik ciepła ogrzewa nowe powietrze starym) – indywidualnie dla każdego okna, ale i każdego pomieszczenia.

wywietrzniki w oknach pcv-aluminiowych i-tec wentylacja Internorm z wymiennikiem ciepła.jpg

kolorowa nakladka aluminiowa.pngNajbardziej solidne rozwiązanie

Nakładka aluminiowa po zewnętrznej stronie okna PCV oferuje szerokie możliwości dopasowania kształtu. Aluminiowe wykończenie okien jest solidne i odporne na zmiany temperatur, dlatego Internorm proponuje nakładki w aż 4 liniach stylistycznychhome soft, home pure, studio i ambiente, a ponadto w kilkudziesięciu odcieniach kolorystycznych. Po stronie wewnętrznej okna występuje plastikowy profil łatwy i wygodny w czyszczeniu.

Jakie są wady?

Należy pamiętać, że uszkodzona albo zarysowana rama okna PCV z nakładką aluminiową nie nadaje się do renowacji. Niestety, trzeba wymienić ją na nową – co wiąże się nie tylko z kosztami, ale i organizacją wymiany całego okna. Okna z nakładkami aluminiowymi wykonywane są pod konkretne zamówienie – dlatego też ich cena jest nieco wyższa niż standardowych okien PCV.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF