Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna PCV z roletami

Kategorie: okna   rolety  
Zdjęcie Okna PCV z roletami

Znaczna część mieszkańców domów jednorodzinnych nie wyobraża sobie życia bez rolet. Zapewniają one komfort domownikom na wiele sposobów, a ich rola nie ogranicza się jedynie do ochrony przed zbyt ostrym światłem słonecznym. Współczesne rolety stanowiące wręcz integralną część okien z PCV, obfitują w ciekawe rozwiązania techniczne. Co należy o nich wiedzieć i jakie opcje oferują wiodących producenci okien?

Wszystkie zalety rolet

Najpopularniejszym zadaniem okien PCV z roletami jest oczywiście ochrona przed słońcem, zwłaszcza gdy jest ono ostre, a jedna ze stron budynku przez większość dnia pozostaje w obszarze silnego nasłonecznienia. Odsłonięcie rolet w słoneczny dzień powoduje, że okno i w konsekwencji pomieszczenie nagrzewają się. To pierwsza wskazówka do rozważenia zakupu rolet z systemem sterowana zależnym od pogody.

Szczególnie po zmroku rolety mogą ochronić domowników przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów lub przechodniów. Do wielu nowoczesnych wnętrz tradycyjne zasłony pełniące tę rolę po prostu nie pasują, a okna PCV z roletami to nie tylko estetyka, ale również wygoda. Rolety to także dodatkowa ochrona przed hałasem i deszczem. Dodatkowo statystyki wykazują, że przestępcy znacznie rzadziej podejmują próby włamań, kiedy okna zabezpieczone są roletami.

miniroleta nadstawna Internorm.pngOkna PCV z roletami – trzy klasyczne technologie

Dziś możemy wybierać spośród okien PCV z roletami zewnętrznymi i wenętrznymi, a także plisami w oknach zespolonych. Każde rozwiązane daje pewne unikalne korzyści.

Okna PCV z roletami elewacyjnymi przez lata były wykorzystywane w obiektach przemysłowych. Dziś dostrzega się ich zalety w energooszczędnym budownictwie mieszkaniowym. Ten rodzaj rolet najszczelniej zabezpiecza domowników przed słońcem, z kolei zimą najbardziej efektywnie niweluje starty ciepła. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że rolety zewnętrzne znakomicie komponują się ze współczesnymi minimalistycznymi i futurystycznymi trendami panującymi w budownictwie. Oprócz tego do rolet można zamówić odpowiednią moskitierę.

Okna PCV z roletami wewnętrznymi to tradycyjna i tańsza opcja. Skutecznie chronią dom przed ostrym słońcem i szczelnie zaciemniają pomieszczenia. Mają jednak istotną wadę – latem pozostają bezradne wobec przegrzewania się wnętrza.

Ciekawym rozwiązaniem są plisy międzyszybowe, które zapewniają niezłą izolację termiczną i chronią przed ostrym światłem. Stosunkowo często zamawia się okna PCV z roletami zespolonymi w ten sposób z szybą jako jeden produkt.

Rolety podtynkowe – czyli rolety, które chowają się w murze

W przemyśle okiennym nadal jest miejsce na nowe technologie, których konstrukcja jest coraz bardziej dyskretna, a funkcjonalność coraz większa. Właśnie taką rolę pełni zupełnie nowy system rolet ukrytych w ścianie, który w całości znajduje się pod tynkiem, a widoczny jest tylko wtedy, kiedy go potrzebujesz. To rozwiązanie przypomina budową żaluzje fasadowe. Ponad oknem wydrążona jest wnęka, która pełni rolę kasety. Dzięki temu okno przy odsłoniętych roletach wygląda czysto i schludnie, a wygodny elektroniczny system sterowania pozwala na zasłonięcie okna w każdej chwili.

nowoczesne rolety ukryte w murze budynku.jpg

rolety z kasetą.pngRolety z kasetami – dobre rozwiązanie do mieszkania i przy renowacji domu

Oczywiście nie w każdym budynku możemy zastosować rolety podtynkowe. Wymagają one dużej ingerencji w strukturę domu i  najlepiej jeżeli zostaną uwzględnione na etapie projektu. Jeżeli zależy nam na prostym montażu i niższych kosztach, warto zdecydować się na rolety zewnętrzne z kasetą. Bardzo ważna jest ich efektywność energetyczna kasety, jak również kompaktowa konstrukcja. Dzięki nim zapobiegniemy zbyt dużym startom ciepła zimą. Klienci zamawiający tego typu okna PCV z roletami zewnętrznymi mogą liczyć na indywidualnie dopasowane rozwiązania. Kaseta zostanie dobrana do grubości muru budynku i konstrukcji fasady, by zapewnić odpowiedni efekt wizualny, a jednocześnie zapobiegać powstawaniu mostków termicznych.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy rolety elewacyjne podtynkowe czy rolety elewacyjne z kasetą, warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dopasować odpowiedni model do naszego gustu i warunków technicznych domu.

W Internorm rolety wykonane są z aluminium barwionego proszkowo na wybrany kolor z palety RAL. Jeżeli mamy ochotę zobaczyć dostępne odcienie, warto odwiedzić salon Internorm w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 214.

Zobacz salon

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF