Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna z rekuperacją

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Okna z rekuperacją

Centralna wentylacja z rekuperacją to rozwiązanie, które pojawia się w coraz większej liczbie domów na świecie. System ten montuje się, aby ograniczyć straty ciepła – odzyskując energię cieplną z wymienianego powietrza i nagrzewając to, które dopływa, zanim trafi do wnętrza. Okazuje się jednak, że system centralnej rekuperacji to nie jedyne dostępne rozwiązanie. Ciekawym pomysłem jest inwestycja w okna z rekuperacją – oferowane m.in. przez Internorm.

Centralna rekuperacja, choć ma wiele zalet, nie jest pozbawiona wad. Warto pamiętać, że system pracuje dość głośno, więc na centralę trzeba znaleźć miejsce oddalone znacznie od strefy zamieszkania. Dodatkowo instalacja całego systemu jest niezwykle czasochłonna i wymaga sporych przeróbek wewnątrz domu. Jeśli więc nie zdecydowałeś się na nią na etapie budowania domu, a chcesz teraz skorzystać z rekuperacji – przed Tobą niemałe wyzwanie. Alternatywą dla centralnej rekuperacji rozwiązaniem mogą być okna z rekuperacją.

Wśród nich najpopularniejsze są okna z wywietrznikami I-tec Wentylacja i systemem odzyskiwania ciepła. Producentem tego rozwiązania jest austriacki potentat okienny Internorm.

Jak działają okna z rekuperacją?

Okna z rekuperacją to te, które są wyposażone w system I-tec Wentylacja. O co chodzi? O zupełnie innowacyjny system ciągłej wymiany powietrza bez narażania budynku na straty ciepła. W ramę wybranych modeli okien Internorm wbudowana jest specjalna kratka wentylacyjna. Działa ona na zupełnie innych zasadach niż dobrze znane wywietrzniki. Dlaczego?

Przede wszystkim Wentylacja I-tec to inteligentny, zautomatyzowany system, który uruchamia wymianę powietrza wówczas, gdy jest to konieczne. Dzieje się to m.in. za sprawą wbudowanego czujnika wilgotności powietrza. Po drugie, cały proces wymiany powietrza odbywa się ciągle, ale w sposób, który eliminuje problem wychładzania się wnętrza przy pomocy pasywnego wymiennika ciepła. Oznacza to, że:

 • świeże powietrze, które dostaje się do pomieszczenia za pośrednictwem specjalnego otworu wentylacyjnego jest ogrzewane zanim dostanie się do pomieszczenia,
 • ciągła wymiana ciepła następuje między wypuszczanym powietrzem a tym zasysanym z zewnątrz – cały proces odbywa się więc przy znikomych stratach energetycznych.

okna z wywietrznikami dla alergików Internorm - wentylacja.jpgDlaczego I-tec Wentylacja to rozwiązanie, w które warto zainwestować?

Wentylacja z rekuperacją stosowana w oknach Internorm pozwala w prosty i przyjazny sposób cieszyć się efektywną wymianą powietrza praktycznie bez straty ciepła przez całą dobę. Powietrze jest zawsze czyste dzięki wymiennym filtrom, a zamknięte okna gewarantują bezpieczeństwo i możliwość wietrzenia nawet pod naszą nieobecność. Oczywiście w każdej chwili system można wyłączyć – wyjaśnia Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm.

Decydując się na to rozwiązanie, możesz:

 • zapomnieć o problemach z wychłodzeniem mieszkania przy wietrzeniu go zimą i jego przegrzaniem, gdy otwierasz okna latem,
 • zwiększyć bezpieczeństwo wietrzenia budynku – I-tec Wentylacja sprawia, że nie musisz uchylać okien, np. gdy wychodzisz z domu, a w efekcie złodziej ma mniejsze szanse, by dostać się do wewnątrz,
 • podnieść własności termoizolacyjne budynku,
 • sterować systemem wietrzenia automatycznie – za pomocą mobilnej aplikacji I-tec SmartWindow, którą obsłużysz przy pomocy smartfona.

Co ważne, I-tec Wentylacja sprzyja również alergikom. W instalację wbudowany jest specjalny filtr, który zapobiega przedostawaniu się do powietrza pyłków i innych szkodliwych czynników uczulających.

Jeśli więc szukasz sprytnego sposobu na wymianę powietrza bez utraty ciepła – odpowiedniego również dla domu pasywnego, koniecznie sprawdź rozwiązania Internorm.

Zobacz okna z Wentylacją I-tec:

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF