Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okno narożne w domu – warianty rozwiązań

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Okno narożne w domu – warianty rozwiązań

Przeszklenia wielkoformatowe zajmują coraz więcej powierzchni w ścianach zewnętrznych współczesnych budynków. Dzięki nim do pomieszczeń przenika coraz więcej światła, budynek wygląda nowocześniej, a gdy jest położony w pięknej okolicy, mieszkańcy żyją bliżej natury. Szczególnie efektownie prezentują się okna narożne. Co warto wiedzieć o przeszkleniach narożnych i jaki wariant konstrukcji szklanych narożników jest optymalny?

Dlaczego decydujemy się na okna narożne?

Praktyczną funkcją okien narożnych jest możliwość wpuszczenia do wnętrza większej ilości światła. Dzięki temu czujemy się we własnych domach przyjemniej. W pełni korzystamy z naturalnego oświetlenia słonecznego, przy którym lepiej się wypoczywa i pracuje. Dlatego okna narożne najczęściej spotykamy w pomieszczeniach takich jak salony, kuchnia lub gabinety. Nie można także pominąć walorów wizualnych okien narożnych. Konstrukcja ściany nabiera lekkiego i delikatnego wyrazu. Szkło stanowi ozdobę współczesnych wnętrz, jak również świetnie komponuje się z elewacjami nowoczesnych budynków jednorodzinnych. Ponadto okna w narożniku optycznie powiększają pomieszczenia, w których się znajdują.

Co należy wiedzieć o tego typu oknach?

Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonane są pozostałe ramy okienne, istnieje możliwość zamówienia również okien narożnych, które są całkowicie bezramowe. W ten sposób okna narożne stanowią spójną całość wraz z pozostałymi oknami lub drzwiami przesuwnymi.

duże okna przesuwne do salonu i narożnik szklany.jpg

Czy ten rodzaj okien ma jakieś wady? Niestety tak. Zwykle okna narożne charakteryzują się nieco gorszą wartością współczynnika przenikania ciepła, zatem zapewniają słabszą izolację termiczną budynku. Współczesne konstrukcje w dużej mierze niwelują jednak ten efekt. Należy się również liczyć z wyższymi kosztami. Ale jest to przecież jednorazowa inwestycja w doskonały efekt wizualny i wyższy komfort we własnym domu.

Okna narożne z słupkiem

Obecnie okna narożne występują w dwóch wariantach różniących się od siebie konstrukcją. Pierwszy z nich to narożny profil ze słupkiem umieszczonym w rogu. Zazwyczaj takie rozwiązanie jest sporo tańsze. Słupek w pewnym stopniu ogranicza widoczność, ale ma też swoją zaletę. W niemal wszystkich tego typu konstrukcjach jedno z okien jest otwierane. Istnieją również warianty, w których otworzyć można dwa skrzydła, ale wówczas słupek musi być szerszy. Zależnie od strony, w którą otwierają się okna, należy bowiem wygospodarować przestrzeń na dwie klamki bądź dwa zestawy zawiasów.

narożne okno z słupkiem.jpg

Okna narożne całkowicie przeszklone

Ciekawą alternatywę dla takiego rozwiązania stanowią okna narożne bezsłupkowe. W tym przypadku szyby, a konkretnie ich krawędzie są ze sobą zespolone pod kątem 90 stopni specjalnym klejem odpornym na promieniowanie ultrafioletowe, zapewniającym wystarczająco silne mocowanie. Szacuje się, że przy ich zastosowaniu do wnętrza wpada nawet o 10% więcej naturalnego światła. Dla wielu osób zakochanych w nowoczesnej estetyce stanowią one zdecydowanie bardziej atrakcyjną opcję. 

realizacja narożnik całoszklany.jpg

Zobacz narożne okna Internorm

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF