Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poziome okna – do jakich wnętrz pasują?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Poziome okna – do jakich wnętrz pasują?

Okna to ważny element architektury budynku, który wpływa jednocześnie na funkcjonalność pomieszczeń oraz ich wystrój. Tradycyjne okna są nadal najczęściej spotykane w polskim budownictwie, jednak okna poziome cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Do jakich wnętrz pasują i kiedy się warto na nie zdecydować?

Już na etapie projektowania domu warto zadbać o to, aby okna wpasowały się w wizję wykończenia mieszkania. Nie chodzi tu tylko o wielkość i rozmieszczenie otworów okiennych, lecz także ich kształt, bo ten może być bardzo zróżnicowany. Okna poziome są znane już od dawna, ale wciąż wiele osób boi się na nie zdecydować w swoim domu. Tymczasem takie rozwiązanie jest funkcjonalne, a ponadto pozwala stworzyć w mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Pozioma stolarka okienna najbardziej kojarzy się z modernistycznym stylem wykończenia, dlatego będzie idealnie pasować do nowoczesnych wnętrz.

Okna poziome w kuchni – sposób na rozświetlenie wnętrza

W nowoczesnych wnętrzach przeważa minimalizm i oszczędność w dodatkach dekoracyjnych. Kuchnia jako miejsce, które często pełni również funkcję jadalni, musi być dobrze zorganizowane i stwarzać przyjemny klimat. Poziome okno umiejscowione nad głównym blatem w naturalny sposób oświetli pomieszczenie, a panoramiczny widok na przydomowy ogród sprawi, że kuchnia będzie miejscem ciepłym i przytulnym. Poziome okna to także sposób na udekorowanie ściany i nowoczesny pomysł na urozmaicenie aranżacji.

poziome okna w kuchni i jadalni.jpg

Poziome okna w łazience – komfort i intymność

Pionowe okna w łazience mogą stanowić problem, jeśli duże przeszklenia uniemożliwiają zachowanie poczucia intymności. Często więc tradycyjne okna zakrywane są przez rolety lub masywne firany, które pozwalają odgrodzić się od niepożądanych spojrzeń. Poziome okna umiejscowione tuż pod sufitem zapewnią optymalny dopływ światła i nie przytłoczą wnętrza szczelnie zakrytymi żaluzjami. Widok nieba lub koron drzew podczas relaksującej kąpieli pozwoli Ci się odprężyć bez obawy, że ktoś postronny może mieć wgląd do Twojej łazienki. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się długie, wąskie okna, które zapewnią również dopływ świeżego powietrza, zapobiegając parowaniu lustra czy kabiny.

poziome okna do łazienki.jpg

poziome okna widok od zewnątrz.jpgPoziome okna – funkcjonalność i nowoczesność

Podczas wyboru okien najważniejsza jest funkcjonalność i parametry, które pozwolą na komfortowe korzystanie z pomieszczeń.

Poziome okna mogą pełnić funkcję lufcika, dbając o odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, dlatego poza urozmaiceniem wzornictwa pełnią funkcję praktycznego elementu architektonicznego – mówi austriacki architekt Roland Hoffmann, od wielu lat współpracujący z marką Internorm. Jeśli zdecydujesz się na poziome okna w swoim domu, możesz być pewny, że wpłyną one na charakter wnętrza. Długie, poziome przeszklenia dopełniają także architekturę zewnętrzną budynku i sprawiają, że dom nabiera modernistycznego wyglądu – dodaje.

Takie okna najlepiej komponują się z nowoczesnym wykończeniem, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je w rustykalnej kuchni czy łazience. Wystarczy umiejętny dobór dodatków, aby stworzyć stylowe wnętrze w dobrym guście.

Zamów wycenę

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF