Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Trendy w architekturze: okna bezramowe

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Trendy w architekturze: okna bezramowe

Okna bezramowe stanowią nowy trend w architekturze, który powoli wypiera dotychczasowe stylizacje budynków. O ile na bezramowe okna nie jest łatwo pozwolić sobie w mieszkaniu w bloku, o tyle wielkie powierzchnie szklane nadadzą się doskonale do budownictwa jednorodzinnego, a także przestrzeni biurowych. Okna bezramowe przyjmują coraz większe rozmiary, wypierając standardowe ściany i otwierając wnętrza.

Okna panoramiczne typu fix idealnie komponują się z pomieszczeniami urządzonymi w stylu nowoczesnym i eleganckim. Nadają wnętrzom charakteru, łącząc je z naturą lub krajobrazem miejskim na zewnątrz. Fasady szklane Internorm produkowane są nowoczesną technologią, a trzy tafle szkła VSG gwarantują optymalną izolację termiczną i najwyższą ochronę antywłamaniową.

okna bezramowe dają wolność.jpg

Okna bezramowe dają wolność

Okna bezramowe to szczególny rodzaj okien panoramicznych, czyli przeszkleń typu fix – charakteryzują się tym, że trzymająca pakiet szybowy rama jest całkowicie wpuszczona w mur budynku. Pozwala to na uzyskanie efektu szklanej ściany, czyli przeszklenia fasadowego od podłogi do sufitu. Takie okna zdecydowanie powiększają przestrzeń pomieszczenia, sprawiając wrażenie przenikania się przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej. Wspólną cechą okien bezramowych jest wrażenie otwartości i wolności, jakie wzbudzają we współczesnych aranżacjach.

Okna panoramiczne oczywiście nie są niczym nowym. Jednak widok i rozmiar jest jedną kwestią, a jakość i efektywność – drugą. Dlatego Internorm od zawsze przywiązuje wagę przede wszystkim do parametrów technicznych. Dzięki temu nasze przeszklenia XL są nie tylko imponujące wizualnie, mieszczą się w pierwszym szeregu najlepszych rozwiązań pasywnych, o znakomitych właściwościach termoizolacyjnych. Okna bezramowe Internorm zastępują ścianę szklaną powierzchnią, przez którą przenika żywe światło i widok pięknej okolicy. Ponadto nadają architekturze lekkości.

Szyby typu VSG wykonane są z wielowarstwowego szkła, a przy tym nie rozpadającego się przy rozbiciu – szkło trzymane jest przez trudną do rozcięcia folię.

System HX 300 Panorama gwarantuje antywłamaniowość klasy RC2 i otwiera możliwości wielkopowierzchniowego przeszklenia pasywnego o Uw = 0,74 W/(m2K). HX 300 sprawdzi się w domu pasywnym i energooszczędnym, nastawionym na pozyskiwanie ciepła i światła z natury – dzięki powłoce SolarXPlus która zapewnia większy przepływ energii do wnętrza niż na zewnątrz.

bez ram i bez ograniczeń.jpg

Bez ram i bez ograniczeń

Choć maksymalne wymiary HX 300 to aż 4 metry szerokości i 2,8 metra wysokości plus możliwość łączenia kolejnych tafli za pomocą dyskretnych słupków szklanych, Internorm realizuje również specjalne życzenia. Z myślą o najbardziej wymagających marka proponuje StudioXL, czyli wielkogabarytowe przeszklenie o wymiarach jeszcze większych niż HX 300. Oczywiście takie rozwiązanie wymaga specjalnej konsultacji z naszymi inżynierami.

Okna bezramowe to efektowne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach. Internorm zaprojektował je w taki sposób, aby ościeżnica mogła być w całości zabudowana. Dzięki takiemu rozwiązaniu okien bezramowych widzimy tylko szeroką taflę szkła, a za nią roztaczającą się panoramę widoku.

Zapytaj o wycenę okien bezramowych

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF