Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Ukryte zawiasy okienne

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Ukryte zawiasy okienne

Ukryte zawiasy okienne, czyli okucia wbudowane wewnątrz ramy są standardowym rozwiązaniem we wszystkich oknach Internorm. Wystające rolki zawiasów zastąpione zostały aluminiowymi okuciami ukrytymi wewnątrz ramy. W ten sposób możemy poprawić nie tylko estetykę okna, ale i jego funkcjonalność. Zamontowane ukryte zawiasy we wrębie pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą są całkowicie niewidoczne, kiedy skrzydło jest zamknięte i zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Ukryte okucia okienne powodują, że skrzydło przy otwieraniu ma znacznie większy zakres ruchu – można je otworzyć prawie do kąta 180°. Takie rozwiązanie to również gwarancja bezpieczeństwa. Ponadto ukryte okucia zapewniają piękny wygląd i prostsze utrzymanie okna w czystości.

Ukryte i bezpieczne

Zaletą okuć wbudowanych wewnątrz ramy jest stały punkt obrotowy, który zapewnia stabilność dłuższą żywotność okna – przy braku stałego punktu obrotowego w klasycznych zawiasach po pewnym czasie pojawiają się objawy zużycia, a także zabrudzenia.

Okucia ukryte w oknach gwarantują także wysoką antywłamaniowość. W ich przypadku okna nie można podnieść z zawiasów, ponieważ cały system nośny schowany jest wewnątrz ramy – nad oraz pod skrzydłem.

W połączeniu z technologią I-tec Oszklenie, polegającą na sklejeniu szyby z ramą wzdłuż wszystkich krawędzi, system ukrytych okuć sprawia, że okno staje się podwójnie zabezpieczone przed wyważeniem – szyby i skrzydła. Dlatego wszystkie nasze okna dostępne są w wysokiej klasie odporności na włamanie RC2.

okno z ukrytymi okuciami.jpg

Unikniesz niepotrzebnych usterek

Po pewnym czasie korzystania z okien z tradycyjnymi zawiasami następuje wzajemne spasowanie rolek zasuwnic i zaczepów, przez co okno „haczy” przy otwieraniu i zamykaniu. Prowadzi to do niezaplanowanych wydatków związanych z regulacją okien dokonywaną przez fachowców. W standardowych oknach sterowanie klamką i okuciem wymaga zastosowania pewnej siły, ponieważ stalowe rolki zasuwnic nachodzące na zaczepy stawiają opór - wynikający z wzajemnego tarcia. Ukryte zawiasy okien Internorm niwelują ten problem, a okna mogą być wygodnie użytkowane przez dziesiątki lat.

wnętrze z oknami z ukrytymi okuciami.png

Czyste okna bez wysiłku

Utrzymanie w czystości ościeżnicy w oknach z ukrytymi zawiasami jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych okien, ponieważ nie musisz czyścić niewygodnych zawiasów. Okucia nie brudzą się tak szybko, ponieważ przy zamkniętym oknie są całkowicie schowane między skrzydłem a ościeżnicą, a w razie potrzeby można łatwo przejechać po nich szmatką. Rozwiązanie takie znacznie poprawia też ogólną estetykę systemu, bo linii ramy nie zakłócają żadne wystające elementy.

Ukryte okucia to również bezkompromisowa szczelność. W tradycyjnych zawiasach okiennych i przy widocznych okuciach, uszczelka przylgowa jest przerwana – w związku z tym, ciepłe powietrze może przeniknąć i powodować skraplanie lub oblodzenie. W przpadku okuć schowanych Internorm aż trzy uszczelki ciągną się na całym obwodzie skrzydła bez przerw na zawiasy. Ofertą ukrytych zawiasów objęte są wszystkie okna PCV, PCV-aluminiowe, drewniano-aluminiowe Internorm. W naszym standardzie okna wyposażone są w ukryte okucia, trzy uszczelki i dyskretne odprowadzenia wody. Ukryte okucia okienne można najkrócej scharakteryzować określeniami: innowacyjne, bezpieczne, estetyczne i funkcjonalne.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF