Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wentylacja w oknie – I-tec Innowacja

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Wentylacja w oknie – I-tec Innowacja

Wentylacja okienna I-tec jest innowacyjnym system firmy Internorm umożliwiającym wywietrzenie pomieszczeń mieszkalnych bez konieczności otwierania okien. I-tec innowacja jest przyjaznym rozwiązaniem dostarczającym nieustannie świeżego powietrza, nawet przy oknach zamkniętych przez całą dobę. W przeciwieństwie do klasycznych rozwiązań rekuperacyjnych, wentylacja I-tec korzysta z systemu wymiany ciepła (umożliwia odzyskiwanie ciepła nawet w 93%) - co oznacza, że nowe powietrze ogrzewane jest przez wypuszczane, a to sprawia, że straty energii związane z wietrzeniem są niezauważalne.

W trosce o zdrowie

Zintegrowana wentylacja od Internorm, która zapewnia kontrolowaną wymianę powietrza w pomieszczeniach, służy również do zapobiegania tworzeniu się pleśni. Wbudowany czujnik wilgoci wykrywa, kiedy wilgotność w pomieszczeniu jest zbyt wysoka i uruchamia wentylację – dzieje się to całkowicie automatycznie. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach o dużej wilgotności, na przykład w łazience lub w kuchni.

Indywidualne wietrzenie

Wilgotność powietrza i zużycie CO2 nie jest takie samo we wszystkich pomieszczeniach. Przykładowo w łazience po kąpieli wilgotność powietrza jest bardzo wysoka. Z kolei w sypialni w porze nocnej następuje większe zużycie CO2 niż w salonie. Dlaczego zatem wentylacja w tych wszystkich pomieszczeniach ma być taka sama – jak to ma miejsce w przypadku centralnej wentylacji pomieszczeń? Jest to nieefektywne i kosztowne energetycznie. Wentylacja I-tec firmy Internorm umożliwia wentylowanie każdego pomieszczenia osobno, w zależności od wilgotności powietrza i zawartości CO2.

okna z wywietrznikami dla alergików Internorm - wentylacja.jpgUlga dla alergików

Szczególnie wiosną i latem, gdy kwitną rośliny i trawy, a powietrze jest pełne pyłków, wietrzenie pomieszczeń może być uciążliwe dla osób cierpiących na alergię. Wentylacja I-tec ma wbudowany filtr przeciwpyłkowy, dzięki któremu wpuszczane powietrze jest zawsze tak samo czyste. Filtr ten można łatwo wymienić.

Bez strat termicznych

Internorm nieustannie tworzy nowe produkty i technologie, optymalizuje je i testuje, dzięki czemu produkty zapewniają lepszy komfort użytkowania oraz większe bezpieczeństwo – komentuje Gerald Spieldmann z działu badawczo-rozwojowego firmy Internorm. – Dzięki systemowi I-tec Wentylacja wietrzenie pomieszczeń stało się łatwe i wygodne, a przy tym efektywne energetycznie. Wbudowany pasywny wymiennik ciepła pozwala na odzyskanie niemal całej temperatury. Ponadto wentylacja jest zintegrowana z oknem i w ten sposób można bez problemu ją stosować podczas renowacji.

Świeże powietrze i bezpieczeństwo zarazem

Wentylacja I-tec Internorm zapewnia zdrowe powietrze w mieszkaniu. Wietrzenie pomieszczeń odbywa się samoistnie i jest dostosowane do specyfiki poszczególnych pomieszczeń. Świeże powietrze pojawia się automatycznie, co wpływa na samopoczucie i zapobiega powstawaniu pleśni. Pomieszczenia są oczyszczone z alergenów i zanieczyszczeń powietrza. Dzięki systemowi Wentylacji I-tec możemy wietrzyć dom w czasie nieobecności i nie musimy obawiać się, że zostawiając uchylone okna zaprosimy włamywacza do naszego domu. Nawiewnik w Wentylacji I-tec znajduje się w ramie okiennej, więc okno pozostaje zamknięte.

Letnia burza i ozon

Każdemu z nas zdarzyło się pozostawić latem otwarte okno, by wywietrzyć pomieszczenie. I każdego z nas zaskoczyła nagła, letnia burza z chwilowym, lecz ulewnym deszczem, który wdarł się do naszego domu. Dzięki Wentylacji I-tec od Internorm nie musimy rezygnować z wietrzenia pomieszczeń w czasie naszej nieobecności, w obawie przed zalaniem okolicy okna. Istnieje możliwość łatwego sterowania Wentylacją I-tec przez aplikację mobilną I-tec SmartWindow nawet spoza domu.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF