Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wymiana okien w mieszkaniu

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Wymiana okien w mieszkaniu

Z termomodernizacją domu lub mieszkania nie warto zwlekać, a wymiana okien to jeden z jej najważniejszych elementów. To przez okna wnętrza tracą średnio nawet 30% ciepła, a w starym budownictwie zdarza się, że więcej. Mieszkając w bloku właśnie w ten sposób mamy szansę najwięcej zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Kiedy najlepiej zdecydować się na wymianę? Jak wybrać optymalne okna pod względem izolacji termicznej i prawidłowo je zamontować?

Dlaczego warto?

Szczególnie mieszkańcy starszych budynków w każdym kolejnym sezonie grzewczym głęboko odczuwają skutki braku energooszczędnych okien.

Dawniej do oszczędności ciepła nie przywiązywano tak wielkiej uwagi jak obecnie. Mniej więcej do połowy lat 90-ych powszechnie stosowano przestarzałe okna z przeszkleniem najwyżej dwuszybowym, pozbawione odpowiedniej izolacji termicznej. – wyjaśnia Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm – W chłodnych miesiącach z ich powodu odczuwamy nieprzyjemny przeciąg, a starty ciepła są niebagatelne.

Po wymianie okien na nowoczesne, spełniające wymagania budownictwa pasywnego, odczujemy znaczną ulgę finansową w sezonach grzewczych, a inwestycja szybko się zwróci. Nie wolno zapominać również o komforcie wynikającym z izolacji dźwiękowej. Szczególnie mieszkańcy bloków przy ruchliwych ulicach i właściciele starych okien muszą codziennie zmagać się z hałasem.

Wymiana okien w mieszkaniu możliwa o każdej porze roku!

Nie warto czekać z inwestycją. Wymiana okien to nieco inny, mniej czasochłonny proces od montowania ich w nowym budynku. Nie musimy bowiem czekać na wyschnięcie tynku. Ponadto montaż nie generuje znacznych zanieczyszczeń. Przykrycie mebli i parkietu folią malarską to wystarczające zabiegi. Z tego względu remont można przeprowadzić nawet zimą. Domownicy mogą w tym czasie wybrać się na krótkie ferie, a po powrocie odczuć w swoim mieszkaniu nieporównywalny komfort.

jak wygląda wymiana okien Gdańsk.jpg

Jak wybrać okna energooszczędne i dobrze przeprowadzić montaż?

Kluczową kwestią pozostaje jeszcze wybór okien. Oddajmy głos ekspertowi.

Przy wyborze okien najlepiej kierować się niskim współczynnikiem utraty ciepła podanym przez producenta i co również istotne, potwierdzonym certyfikatami. Gdy jest od niższy od 0,8 W/m2K mamy do czynienia z oknami spełniającymi normy budownictwa pasywnego. – przypomina Dariusz Olszewski – Wszystkie okna drewniano-aluminiowe i wykonane z PCV, a także drzwi przesuwne spełniają te wyśrubowane normy. Przyczynia się do tego seryjne potrójne uszczelnienie i doskonała izolacja termiczna. Najlepszą izolację zapewniają skrzydła z komorą wypełnioną kryptonem.

Okna Internorm charakteryzują się również bardzo dobrą izolacją akustyczną, zabezpieczeniami klasy RC2, będącej wysokim standardem w budownictwie mieszkaniowym, 10-letnią gwarancją w standardzie oraz naprawdę ciekawym designem.

Nowoczesne okna, byśmy mogli w pełni skorzystać z ich izolacyjnego potencjału, wymagają także fachowego montażu, dlatego jako Internorm przeprowadzamy go u naszych klientów samodzielnie. – dodaje Dariusz Olszewski – Dzięki pracy certyfikowanych specjalistów ościeżnice są szczelnie połączone z murem i nie powstają mostki termiczne. W tym newralgicznym obszarze nie pojawia się wilgoć i pleśń. Poza tym montaż przebiega sprawnie i czysto, a nasi fachowcy objaśniają klientom zasady pielęgnacji okien, by służyły im przez wiele lat.

Zamów wycenę

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF