Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wymiana okien w mieszkaniu

Kategorie: okna   montaż  
Zdjęcie Wymiana okien w mieszkaniu

Z termomodernizacją domu lub mieszkania nie warto zwlekać, a wymiana okien to jeden z jej najważniejszych elementów. To przez okna wnętrza tracą średnio nawet 30% ciepła, a w starym budownictwie zdarza się, że więcej. Mieszkając w bloku właśnie w ten sposób mamy szansę najwięcej zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Kiedy najlepiej zdecydować się na wymianę? Jak wybrać optymalne okna pod względem izolacji termicznej i prawidłowo je zamontować?

Dlaczego warto?

Szczególnie mieszkańcy starszych budynków w każdym kolejnym sezonie grzewczym głęboko odczuwają skutki braku energooszczędnych okien.

Dawniej do oszczędności ciepła nie przywiązywano tak wielkiej uwagi jak obecnie. Mniej więcej do połowy lat 90-ych powszechnie stosowano przestarzałe okna z przeszkleniem najwyżej dwuszybowym, pozbawione odpowiedniej izolacji termicznej. – wyjaśnia Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm – W chłodnych miesiącach z ich powodu odczuwamy nieprzyjemny przeciąg, a starty ciepła są niebagatelne.

Po wymianie okien na nowoczesne, spełniające wymagania budownictwa pasywnego, odczujemy znaczną ulgę finansową w sezonach grzewczych, a inwestycja szybko się zwróci. Nie wolno zapominać również o komforcie wynikającym z izolacji dźwiękowej. Szczególnie mieszkańcy bloków przy ruchliwych ulicach i właściciele starych okien muszą codziennie zmagać się z hałasem.

Wymiana okien w mieszkaniu możliwa o każdej porze roku!

Nie warto czekać z inwestycją. Wymiana okien to nieco inny, mniej czasochłonny proces od montowania ich w nowym budynku. Nie musimy bowiem czekać na wyschnięcie tynku. Ponadto montaż nie generuje znacznych zanieczyszczeń. Przykrycie mebli i parkietu folią malarską to wystarczające zabiegi. Z tego względu remont można przeprowadzić nawet zimą. Domownicy mogą w tym czasie wybrać się na krótkie ferie, a po powrocie odczuć w swoim mieszkaniu nieporównywalny komfort.

jak wygląda wymiana okien Gdańsk.jpg

Jak wybrać okna energooszczędne i dobrze przeprowadzić montaż?

Kluczową kwestią pozostaje jeszcze wybór okien. Oddajmy głos ekspertowi.

Przy wyborze okien najlepiej kierować się niskim współczynnikiem utraty ciepła podanym przez producenta i co również istotne, potwierdzonym certyfikatami. Gdy jest od niższy od 0,8 W/m2K mamy do czynienia z oknami spełniającymi normy budownictwa pasywnego. – przypomina Dariusz Olszewski – Wszystkie okna drewniano-aluminiowe i wykonane z PCV, a także drzwi przesuwne spełniają te wyśrubowane normy. Przyczynia się do tego seryjne potrójne uszczelnienie i doskonała izolacja termiczna. Najlepszą izolację zapewniają skrzydła z komorą wypełnioną kryptonem.

Okna Internorm charakteryzują się również bardzo dobrą izolacją akustyczną, zabezpieczeniami klasy RC2, będącej wysokim standardem w budownictwie mieszkaniowym, 10-letnią gwarancją w standardzie oraz naprawdę ciekawym designem.

Nowoczesne okna, byśmy mogli w pełni skorzystać z ich izolacyjnego potencjału, wymagają także fachowego montażu, dlatego jako Internorm przeprowadzamy go u naszych klientów samodzielnie. – dodaje Dariusz Olszewski – Dzięki pracy certyfikowanych specjalistów ościeżnice są szczelnie połączone z murem i nie powstają mostki termiczne. W tym newralgicznym obszarze nie pojawia się wilgoć i pleśń. Poza tym montaż przebiega sprawnie i czysto, a nasi fachowcy objaśniają klientom zasady pielęgnacji okien, by służyły im przez wiele lat.

Zamów wycenę

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF