Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wymiana okien w starym domu

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Wymiana okien w starym domu

Każdy dom ma inną historię, a jego wygląd zależy od gustu i upodobań mieszkańców. Jednak prędzej czy później nadchodzi taki czas, że trzeba wymienić kluczowy element budynku, czyli okna. Przy ich wyborze nie tylko warto kierować się stylem, ale również funkcjonalnością. Na co zwrócić uwagę kupując okna?

Dlaczego warto wymieniać okna?

Stare okna są nieszczelne, dlatego generują spore straty ciepła – ucieka przez nie nawet 30 proc. energii. Szczególnie nieekonomiczne są okna w domach z lat 90-ych ze względu na stosowanie niepowlekanych jednoszybowych lub dwuszybowych oszkleń. Obecnie normą są trzyszybowe oszklenia laminowane VSG, które gwarantują odczuwalną oszczędność. Właściwości izolacyjne okna określa współczynnik przenikania ciepła Uw, który powinien być na jak najniższym poziomie.

Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto wymienić stare okna. Problemem jest również kiepska dźwiękoszczelność, co jest bardzo uciążliwe dla osób mieszkających w ruchliwych miejscach. Hałas nie tylko powoduje duży dyskomfort dla domowników, ale również ma negatywny wpływ na zdrowie. Wybierając okna, należy zwrócić uwagę na wartość decybeli wyrażającą izolację akustyczną Rw – im wyższa tym lepiej dla mieszkańców. Dodatkowym parametrem wpływającym na izolacyjność dźwiękową jest materiał ramy, szkło izolacyjne, szczelność okna oraz połączenie z konstrukcją budynku. Należy pamiętać, że fachowy montaż zapewnią certyfikowani instalatorzy.

Okna drewniane

Drewno jest materiałem stosowanym w budownictwie od wielu lat. Główną zaletą drewnianych okien jest ich naturalność oraz aspekt dekoracyjny. Szczególnie pięknie prezentują się w domach o klasycznych aranżacjach. Okna drewniane są mniej szczelne niż te wykonane z PCV, ale zapewniają lepszą, naturalną infiltracje powietrza. Wbrew pozorom nie są podatne na promieniowanie słoneczne – nie rozszerzają się i nie odbarwiają. Jednak w zależności od jakości ram mogą być mniej odporne na działanie śniegu lub deszczu. Pod ich wpływem czasami wypaczają się lub pękają. O drewniane okna należy dbać – co kilka lat wymagają odnawiania, czyli usunięcia starej powłoki oraz malowania. Dlatego, jeżeli zależy nam na trwałości przez dziesiątki lat, warto wybrać okna drewniano-aluminiowe, czyli drewniane okna z nakładką aluminiową zabezpieczającą przed wilgocią.

nowe okna drewniane.jpg

Okna z PCV

Zatem czy wybór plastikowych okien jest lepszym rozwiązaniem? Również posiadają swoje wady i zalety. Przede wszystkim charakteryzują się większą szczelnością od okien drewnianych. Posiadają bardzo dobrą termoizolacyjność oraz izolację akustyczną. Dużym plusem jest trwałość PCV – nie absorbują wilgoci, są także odporne na czynniki biologiczne i chemiczne. Okien PCV nie trzeba odnawiać, wystarczy od czasu do czasu umyć ramy oraz poddać konserwacji okuć. Ten obowiązek nie istnieje jednak w przypadku okien z niewidocznymi okuciami. Chyba najbardziej popularne są białe okna plastikowe, jednak warto wiedzieć, że mamy o wiele większy wybór kolorów. Możemy zdecydować się nawet na profile do złudzenia przypominające drewniane.

nowe okna z PCV.jpg

Jakie okna wybrać?

Dobrym rozwiązaniem dla niezdecydowanych osób jest wstawienie okien drewniano-aluminiowych. Łączą w sobie niekwestionowane walory estetyczne i termoizolacyjne drewna, jak i dużą trwałość i solidność ram z metalu. Stworzone są na bazie dwóch niezależnych ram. Od wewnątrz będziemy mogli cieszyć się pięknem drewna, jak również doceniać zalety aluminium po zewnętrznej stronie. Ponadto wzornictwo okien z łatwością będziemy mogli dopasować do stylu architektonicznego budynku.

Dlaczego i gdzie warto wymienić okna?

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF