Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Zalety montażu MOWO

Kategorie: okna   design   montaż  
Zdjęcie Zalety montażu MOWO

Montaż MOWO to skrót od Montażu Okien w Warstwie Ocieplenia. Wśród niekwestionowanych zalet montażu MOWO stosowanego przez Internorm wyróżnić należy fakt, że jest on nową metodą montowania okien i drzwi tarasowych. MOWO stosuje się przede wszystkim w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. System MOWO pozwala osiągnąć o wiele korzystniejszy współczynnik przenikalności ciepła Uw niż w przypadku okien montowanych starymi, tradycyjnymi metodami.

 

Dobry montaż okien

Internorm w montażu MOWO nie stosuje pianki poliuretanowej. Do podstawowych elementów systemu zaliczamy: profile termoizolacyjne i nośne, taśmę rozprężną, szybkowiążący klej oraz podkład gruntujący. Kotwy i konsole wykonane z metalu zastąpione zostały w montażu profilami nośnymi wykonanymi z tworzyw sztucznych. Przewodzą one ciepło znacznie gorzej niż metal – dlatego ograniczenie ich stosowania do minimum pozwala na zmniejszenie występowania mostków cieplnych.

Zakup najlepszego okna na rynku jest połową sukcesu – mówi Dariusz Flis, nadzorca jakości montażu Internorm. – Nieprawidłowo zamontowane okno nie będzie spełniało swojej roli. Z pewnością rozszczelni się, a być może nawet będzie przeciekać i przewiewać. Dlatego pracownicy Internorm, żeby zagwarantować najwyższą jakość swoich usług, korzystają z najnowocześniejszej metody montażu MOWO niemieckiej marki Illbruck. Dzięki montażowi MOWO w prosty sposób zapewnimy sobie wieloletni komfort mieszkania i ciepły dom bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Zobacz ulotkę MOWO IllbruckSystem montażu MOWO stworzono z myślą o oknach z PCV oraz drewniano-aluminiowych. Okna z widocznym rysunkiem drewna w znaczący sposób poprawiają zarówno wygląd wnętrza. Ich parametry szczelności w niczym nie ustępują PCV, a wręcz wypadają jeszcze lepiej. Jeśli cena okna nie jest priorytetem, ale jakość i design, warto rozważyć zastosowanie w systemie MOWO drewnianych ram.

montaż okien zgodnie z zasadami RAL.jpgOszczędność energii, pieniędzy i czasu!

Stosowany w Internorm system MOWO jest odpowiedzią na potrzebę ujednolicenia standardów montażu okien, szczególnie w przypadku budownictwa pasywnego - gdzie niemal cała uwaga skupia się na kwestiach energooszczędności i szczelności budynku, w tym energooszczędnego montażu okien. Niemieccy technolodzy postanowili połączyć wygodne mocowanie z maksymalną ochroną uszczelnienia. MOWO nie wymaga pianki poliuretanowej. Wystarczy zaledwie jedna doba, aby skutecznie przeprowadzić kompletne zamknięcie otworu okiennego.

Montaż Okna w Warstwie Ocieplenia (MOWO) stosowany przez Internorm skupia się wokół trzech podstawowych zalet: dobrej izolacyjności, hermetyczności oraz wyciszenia. Tradycyjny system montażu uzyskał w badaniach izolacyjność na poziomie 19 decybeli, przy zastosowaniu systemu Illbruck MOWO - uzyskano wartość 36 dB. Dzięki zastosowaniu uszczelniacza hybrydowego SP525, system uzyskał wartość 43 dB redukcji hałasu. To wynik, jakiego obecnie nie osiąga żaden inny system. Dzięki temu, nie jest wymagana dodatkowa ochrona przed hałasem, np. w postaci paneli wygłuszających.

Najlepsza metoda montażu okien

Wśród pozostałych zalet systemu MOWO znajdują się: prosta technologia ułatwiająca prawidłowy montaż, niwelowanie ryzyka powstawania „mostków cieplnych”, zwiększanie solidności konstrukcji i bezpieczeństwa, wzmacnianie szczelności cieplnej oraz akustycznej, szybka realizacja i przede wszystkim przystosowanie do budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Wartym wspomnienia jest brak konieczności stosowania skomplikowanego sprzętu, pianek i innych niedogodności charakterystycznych dla standardowych rozwiązań.

Więcej o montażu

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF