Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Żaluzje fasadowe – jakie sterowanie wybrać?

Kategorie: okna   żaluzje   innowacje  
Zdjęcie Żaluzje fasadowe – jakie sterowanie wybrać?

Żaluzje fasadowe to absolutna kwintesencja nowoczesnego budownictwa. Są minimalistyczne i estetyczne, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Nie tylko zapewniają efektywną ochronę przed nadmiarem promieni słonecznych i wzmacniają poczucie prywatności. Dodatkowo podnoszą bezpieczeństwo budynku i zabezpieczają wnętrze przed przegrzaniem latem i utratą ciepła zimą. Pytanie więc nie „czy", ale „w jakie” zainwestować. Jednym z kluczowych elementów jest wybór właściwego systemu sterowania.

Gdy wybierasz żaluzje fasadowe, zasadniczo masz do wyboru dwa rodzaje mechanizmu sterowania. Jeden z nich jest ręczny, drugi automatyczny. Warto porównać ze sobą obie możliwości.

Ręczny system sterowania żaluzjami fasadowymi – czy na pewno warto?

Ręcznie sterowane żaluzje fasadowe to rozwiązanie starszego typu, dziś wychodzące już powoli z obiegu – wypierane przez systemy zautomatyzowane. Jakie są jednak zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim to nieco niższa cena. Z drugiej strony jednak taki system sterowania:

 • zupełnie nie sprawdza się przy coraz popularniejszych dużych, przeszklonych powierzchniach – spełnia swoją funkcję jedynie przy standardowych rozmiarach okiennic,
 • wymaga znacznie większego wysiłku od użytkownika – za każdym razem, gdy chcesz zmienić pozycję żaluzji, musisz to zrobić manualnie, osobno dla każdego elementu,
 • może blokować się i powodować awarie.

Automatyczny system sterowania – komfort i bezpieczeństwo

Automatyczny system sterowania żaluzjami fasadowymi staje się standardem. Dzięki niemu można ustawić lamele żaluzji fasadowej w dowolnie wybranej pozycji przy pomocy zwykłego smartfona, zmieniając scenerię wewnątrz budynku.

W zaawansowanych technologicznie żaluzjach fasadowych oferowanych przez Internorm wbudowane są układy sterowania I-tec SmartWindow, które wprowadzają do budynku system domu inteligentnego.

Żaluzjami fasadowymi Internorm można sterować przy pomocy intuicyjnej aplikacji SmartWindow. Jest dostępna bezpłatnie na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Można ją zainstalować na smartfonie lub tablecie i w wygodny sposób optymalizować parametry osłony - mówi Karol Niespodziewański, dyrektor marketingu Internorm. – Po skonfigurowaniu systemu żaluzjami można sterować również na odległość, np. z pracy – dodaje.

System SmartWindow pozwala zarówno podnieść i opuścić żaluzję, jak i zmienić kąt nachylenia lameli. Kompatybilne są z nim również rolety, okna zespolone oraz wywietrzniki I-tec, co pozwala użytkownikowi przejąć kontrolę również nad wentylacją budynku oraz podnieść poziom jego bezpieczeństwa.

i-tec smart window.jpg

Choć zatem automatyczny system sterowania żaluzjami fasadowymi wymaga nieco większej inwestycji, warto się na niego zdecydować. To rozwiązanie, które wyraźnie podnosi komfort użytkowania tych osłon okiennych, a przy okazji wprowadza Twój budynek w XXI wiek. Poznaj je bliżej i podejmij świadomą decyzję.

Więcej o SmartWindow

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF