Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Żaluzje w oknie – innowacja I-tec Zacienienie

Kategorie: okna   żaluzje   innowacje   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Żaluzje w oknie – innowacja I-tec Zacienienie

Zależy Ci na tym, aby przejąć pełną kontrolę nad tym, ile światła słonecznego wpuszczasz do swojego domu? Jeśli tak, potrzebne są Ci nowoczesne osłony okienne, na przykład żaluzje. Ciekawym rozwiązaniem są systemy wbudowane w okno dostępne w Internorm. Dowiedz się, jak to działa i jakie są zalety takiego rozwiązania.

Żaluzje wbudowane w okna nie są rozwiązaniem nowym. Systemy, w których te osłony okienne były montowane między dwiema szybami okiennymi stosowane były na przykład już w latach dziewięćdziesiątych. Zastosować można je było jednak wyłącznie w stolarce okiennej starego typu – nieszczelnej i problematycznej. Dziś jednak ten rodzaj osłon okiennych powraca, ale w zupełnie nowej odsłonie. Można z nich skorzystać, sięgając po innowacyjne czteroszybowe okna Internorm z systemem Zacienienia I-tec.

Zacienienie I-tec: jak to działa?

Zasada działania wewnętrznych żaluzji w technologii I-tec jest prosta. Pomiędzy trzecią a czwartą szybą umieszcza się osłonę z silniczkiem elektrycznym i modułem fotowoltaicznym. To pozwala skutecznie regulować dostęp światła do wnętrza, a także dbać o prywatność domowników. Na czym polega innowacyjność systemu?

Żaluzje wewnętrzne są wyposażone w zaawansowany system sterowania automatycznego, który pozwala precyzyjnie ustawić zarówno pozycję żaluzji (to, czy jest odsunięta, czy zasunięta), jak i kąt nachylenia lameli. Odbywa się to albo przy pomocy wbudowanego w ramę okienną panelu sterowania, albo zdalnie za pośrednictwem aplikacji dedykowanej I-tec SmartWindow, albo poprzez automatyczne rozpoznawanie pory dnia i temperatury za pomocą czujników wbudowanych – wyjaśnia Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce.

Niezależne zasilanie – bez podłączania do instalacji elektrycznej

Wewnętrzna żaluzja w technologii I-tec, choć pracuje w pełni automatycznie, nie wymaga podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania. Wszystko za sprawą niewielkiego, ale potężnego wewnętrznego akumulatora, który jest zintegrowany z niewielkim modułem fotowoltaicznym. System jest zasilany promieniami słonecznymi, a pozyskana w ten sposób energia w zupełności wystarcza do obsługi mechanizmu, bez względu na porę roku.

Żaluzje mogą działać w inteligentnym trybie automatycznym, który zupełnie eliminuje konieczność ingerencji użytkownika. System sam wykrywa poziom oświetlenia na zewnątrz (tj. to, czy panuje dzień czy noc oraz jaki jest stopień zachmurzenia) i dopasowuje pozycję żaluzji do warunków. Dzięki temu możesz cieszyć się przyjemnym światłem dziennym tuż po przebudzeniu oraz całkowitym zaciemnieniem w nocy – zupełnie bez wysiłku. Możesz również samodzielnie dopasować ustawienia żaluzji – zdalnie przy pomocy aplikacji na telefon.

i-tec zacienienie i i-tec smartwindow.png

 

SPRAWDŹ NASZE OKNA ZASILANE SŁOŃCEM:

Warto pamiętać również, że żaluzje wewnętrzne w oknach zespolonych Internorm wspomagają termoizolację budynku – zapobiegają nagrzewaniu się wnętrz pod wpływem działania słońca, a także są znacznie bardziej estetyczne. Nie brudzą się ani nie zajmują dodatkowej przestrzeni. I są zasilane naturalną energią słoneczną. Warto więc się im przyjrzeć bliżej.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF