Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Co to jest system Loxone?

Kategorie: dom inteligentny  
Zdjęcie Co to jest system Loxone?

Marzysz o domu, który inteligentnie dopasowuje się do Twojego stylu życia? Chcesz zapomnieć o konieczności zapalania i gaszenia światła, samodzielnego sterowania osłonami okiennymi, sprawdzaniem, czy okna są zamknięte, przed wyjściem z domu albo wietrzeniem kilka razy dziennie? Teraz to możliwe. Wszystko za sprawą systemu inteligentnego zarządzania budynkiem Loxone. Dzięki niemu i Twój dom może stać się bardziej „smart”.

Systemy inteligentnego zarządzania domem coraz śmielej poczynają sobie na polskim rynku budowlanym. Wszystko dlatego, że stały się bardziej dostępne cenowo, a ich montaż przestał być problematyczny – dziś zdecydowana większość takich instalacji działa w dużej mierze bezprzewodowo i daje możliwość kontroli pracą urządzeń w domu za pomocą smartfona. Jednym z najpopularniejszych, jakie są dostępne, jest Loxone Smart Home. Korzysta z niego już ponad 80 tys. gospodarstw domowych. Dobra informacja jest taka, że inteligentne okna oraz osłony okienne oferowane przez Internorm są z nim w pełni kompatybilne.

Jak działa dom inteligentny Loxone?

Zasada działania systemu jest bardzo prosta. Jego sercem jest Miniserver, a więc jednostka sterowania. To z nią parowane są poszczególne sprzęty i instalacje w domu. W zależności od wybranego typu urządzenia, Miniserver można zamontować w rozdzielnicy prądu lub też… w dowolnym miejscu (wariant mobilny). Do systemu można podłączyć między innymi:

 • oświetlenie,
 • system ogrzewania,
 • automatykę do bram,
 • automatykę okienną – a więc m.in. system okiennej Wentylacji I-tec,
 • automatykę zamontowaną w osłonach okiennych – np. żaluzjach czy roletach – Loxone jest kompatybilny również z instalacjami w technologii I-tec Zacienienie,
 • elektroniczny zamek do drzwi,
 • inne urządzenia elektroniczne – np. ekspres do kawy.

Loxone Smart Home.png

Instalacja samego systemu, jak i jego połączenie z poszczególnymi sprzętami i instalacjami, jest prostsza niż się wydaje. A gdy ją zakończysz, możesz np.:

 • monitorować na bieżąco otwarcie okien przy pomocy kontaktronów,
 • w wygodny i bezpieczny sposób wywietrzyć pomieszczenie bez otwierania okien – I-tec Wentylacja,
 • ustawić automatyczne dostosowywanie się żaluzji do temperatury i pory dnia.

Dlaczego warto wybrać Loxone Smart Home.jpgCzemu warto postawić na Loxone Smart Home?

Dom Inteligentny Loxone to jeden z najlepszych systemów inteligentnego zarządzania budynkiem w Europie, zaprojektowany i wykonany w Austrii. Jego zaletami są uniwersalność oraz kompatybilność z rozmaitymi inteligentnymi systemami – np. I-tec od Internorm. Jeśli więc już jesteś posiadaczem inteligentnych okien czy automatyczne sterowanych żaluzji lub rolet zewnętrznych Internorm, możesz je z łatwością połączyć z Loxone i zyskać pełną kontrolę nad całym domem w ramach jednego systemu.

Chcesz wiedzieć więcej o Loxone oraz inteligentnych technologiach I-tec? Skontaktuj się z doradcą Internorm, a uzyskasz wszystkie informacje.

Poznaj okna Internorm

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF