Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Rolety okienne czy żaluzje fasadowe?

Kategorie: okna   rolety   żaluzje   innowacje   design   dom inteligentny   zabezpieczenia  
Zdjęcie Rolety okienne czy żaluzje fasadowe?

Zewnętrzne osłony okienne to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większe grono właścicieli domów. Nie ma się czemu dziwić – podnoszą estetykę fasady budynku, poprawiają jego właściwości termoizolacyjne, a przede wszystkim zapewniają większą prywatność. Pytanie jednak, na którą konstrukcję lepiej się zdecydować?

Od zewnętrznej strony okien można zamontować zarówno rolety, jak i żaluzje fasadowe. Czym różnią się te typy osłon okiennych?

 

Tym, co dzieli je najbardziej jest charakter konstrukcji. Rolety mają jednolitą konstrukcję, zaś żaluzje są wykonane z ruchomych lamel. Oba systemy powstają jednak z wytrzymałych materiałów, w bogatym wyborze kolorów i są dostępne zarówno ze sterowaniem manualnym, jak i automatycznym. A czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Oto najważniejsze zalety oraz wady obu typów produktów.

Rolety okienne – solidne zabezpieczenie i efektywna termoizolacja

rolety Internorm w stylu ambiente.pngOkienne rolety zewnętrzne to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy Ci na maksymalnym podniesieniu własności termoizolacyjnych w budynku. Z uwagi na to, że osłona tworzy ciągłą całość, stanowi niemal nieprzenikalną barierę dla chłodu i wiatru. Wystarczy ją zasłonić, aby uchronić się efektywniej przed dużym mrozem lub letnimi upałami. Nie oznacza to oczywiście, że żaluzje fasadowe nie mogą pełnić podobnej funkcji. Niemniej jednak, to rolety lepiej radzą sobie na polu izolacji.

Rolety są również korzystniejsze z perspektywy komfortu akustycznego. Po zasunięciu skutecznie tłumią hałasy, które mogą płynąć z zewnątrz, wspomagając działanie okien i drzwi.

Bardzo ważną funkcją rolet fasadowych jest skuteczna antywłamaniowość. Zasłonięte aluminiowe rolety stanowią przeszkodę dla złodziei. Oprócz zabezpieczenia wynikającego z solidnej konstrukcji, już sam ich wygląd działa na włamywaczy zniechęcająco. Przy pomocy aplikacji I-tec SmartWindow możesz wygodnie kontrolować wszystkie rolety jednocześnie jednym ruchem palca, nawet spoza domu – jeśli zapomnisz opuścić je przed wyjazdem na wakacje, nie musisz się wracać.

A co z wadami? Kluczową jest mała elastyczność sterowania tym typem osłony – rolety zewnętrzne możesz jedynie odsłonić lub zasłonić. Masz ograniczone możliwości manipulowaniem stopniem zacienienia wnętrza w porównaniu z tymi, które dają żaluzje fasadowe.

Żaluzje fasadowe – pełna kontrola nad światłem

żaluzje fasadowe - kontrola nad światłem.jpgŻaluzje fasadowe wyróżniają się designem, który dodaje bryle budynku lekkości i nuty nowoczesności. Dlatego cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników nowoczesnej architektury. Jednak największe korzyści z ich montażu płyną z faktu, iż możesz bardzo precyzyjnie sterować przy ich pomocą zacienieniem wnętrza. Lamele, które składają się na konstrukcję, są ruchome. A to oznacza, że można je ustawić dokładnie pod takim kątem, jaki w danym momencie jest najodpowiedniejszy.

Żaluzje mogą więc:

 • zupełnie zaciemnić wnętrze – co doskonale sprawdza się w nocy, a także w bardzo upalne lub mroźne dni, gdy zależy Ci na podniesieniu własności izolacyjnych budynku,
 • delikatnie wpuścić promienie słoneczne do wewnątrz – tak, aby światło było subtelne i budowało kameralną atmosferę, a osłona zapewniała prywatność i nadal chroniła przed nadmiarem ciepła lub chłodu,
 • być niemal zupełnie odsłonięte – lamele ustawione poziomo względem podłoża zapewniają doskonałą widoczność, a konstrukcję można dodatkowo podsunąć do góry,
 • być całkowicie schowane we wnętrzu fasady nad oknem.

Podobnie jak w przypadku rolet elewacyjnych żaluzje fasadowe również możesz wygodnie kontrolować przy pomocy aplikacji I-tec SmartWindow. Nie musisz nawet być w domu, żeby zmienić nachylenie lamel, a dodatkowo możesz podłączyć cały system do domu inteligentnego, np. Loxone SmartHome.

Jak zatem widać oba typy konstrukcji mają wiele atutów. Decyzję warto podjąć, kierując się indywidualnymi preferencjami. Jeśli szukasz solidnych i eleganckich zewnętrznych osłon okiennych, przyjrzyj się bliżej modelom z oferty Internorm, które mogą być wyposażone w automatyczne, niezależne od tradycyjnych źródeł zasilania mechanizmy sterowania. Informacje na ich temat uzyskasz u doradców firmy. Nasz salon znajduje się w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 214 na pierwszym piętrze.

Zobacz osłony przeciwsłoneczne

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF