Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Dlaczego warto wybrać ukryte okucia?

Kategorie: okna   design   dom inteligentny   zabezpieczenia  
Zdjęcie Dlaczego warto wybrać ukryte okucia?

Zawiasy stanowią tradycyjny element konstrukcji okien. Słowo tradycyjny nie jest tutaj przypadkowe, ponieważ coraz bardziej popularnym trendem stają się okna z w pełni ukrytymi okuciami. Znajdują się one w przestrzeni pomiędzy ramami skrzydła a ościeżnicy, czyli w tak zwanym luzie wrębowym.

Tego rodzaju okucia charakteryzują się dużą wytrzymałością, dzięki temu utrzymują nawet najbardziej masywne okna wyposażone w dodatkowe mechanizmy i doskonałą izolację cieplną. Dlaczego takie rozwiązanie wydaje się przyszłością w produkcji okien i warto na nie postawić? Oto najważniejsze powody.

W służbie nowoczesnego designu

Po pierwsze zwróćmy uwagę na współczesne trendy dotyczące budownictwa jednorodzinnego i aranżacji wnętrz. W nowoczesnych domach i mieszkaniach coraz mocniej króluje minimalizm. Stawiamy na proste regularne bryły i futurystyczny design. Ukryte okucia doskonale wpisują się w ten trend. Tradycyjne zawiasy mogą natomiast znacząco zaburzać harmonię wnętrza, zwłaszcza estetycznym purystom. W pełni ukryte okucia doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku okien wykonanych z PCV, okien PCV z nakładką aluminiową, okien drewniano-aluminiowych. Warto postawić na nie także w przypadku wnętrz urządzonych klasycznie, choćby ze względów praktycznych, do których teraz przejdziemy.

łatwe czyszczenie okien Internorm.jpg

Łatwiejsze utrzymanie czystości

Trudno znaleźć osobę, która przepadałaby za myciem okien. Niestety tę czynność musimy wykonywać regularnie. O ile dość łatwo poradzić sobie ze standardowymi ramami okiennymi, a przy dobrej technice lub specjalnym urządzeniu także z szybami, nieregularne elementy takie jak zawiasy stanowią spore wyzwanie. W zakamarkach zbiera się kurz i brud, a zawiasy należy czyścić drobiazgowo. Jeżeli natomiast zrezygnujemy z tej czynności, zewnętrzne, tradycyjne okucia zaczną wyglądać po prostu nieestetycznie. Dlatego warto wybrać ukryte okucia, których czyszczenie jest niezwykle proste. Poza tym pochłonięci obowiązkami zawodowymi i domowymi często narzekamy na jego deficyt.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jednak najważniejsza zaleta ukrytych okuć dotyczy bezpieczeństwa. Z punktu widzenia włamywacza, który pragnie dostać się do wnętrza domu poprzez okna, zawiasy tradycyjne stanowią jeden z najsłabszych punktów. Jeśli nie są solidnie wykonane, wprawiony "fachowiec" bez trudu sobie z nimi poradzi i to bez większego hałasu. Dlatego w pełni ukryte okucia niwelują ryzyko włamania do naszego domu. Jeśli dodatkowo postawimy na rozwiązania takie jak rygle antywłamaniowe, najlepiej otwierające się na wszystkie strony ościeżnicy, klamki antywłamaniowe czy klejenie szyby na całym obwodzie ramy, nasz dom staje się bardziej bezpieczny podczas naszej nieobecności. Tego typu okna spełniają wyśrubowane wymagania klasy bezpieczeństwa RC2, co oznacza, że włamywacz nie dostanie się do wnętrza bez niezwykle zaawansowanych narzędzi.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF