Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Dom inteligentny od Loxone z oknami Internorm

Kategorie: okna   innowacje   dom inteligentny  
Zdjęcie Dom inteligentny od Loxone z oknami Internorm

Domy wyposażone w technologie smart powoli stają się standardem, również w Polsce. Wszystko dlatego, że systemy inteligentnego zarządzania budynkiem rewolucjonizują życie. Dzięki nim Twój dom dostosowuje się do Twojego rytmu dnia. Jednym z najpopularniejszych systemów inteligentnego domu na rynku jest Loxone. Teraz możesz z nim zintegrować także mechanizm zarządzania wentylacją oraz zacienieniem w oknach Internorm. Zobacz, jak to działa.

Czym w ogóle jest system inteligentnego zarządzania budynkiem? Mówiąc najprościej, to instalacja, która kontroluje pracę Twojego budynku – m.in. system oświetlenia, ogrzewania, pracę poszczególnych urządzeń elektronicznych i wentylacji, a także działanie okien, drzwi i różnego rodzaju zabezpieczeń. Aby wszystkie te elementy mieć pod kontrolą, wystarczy, że masz smartfon z odpowiednią aplikacją. Co więcej, jeśli odpowiednio ustawisz i zaplanujesz ich działanie, możesz już całkiem o nich zapomnieć – wszystko będzie odbywać się automatycznie. Genialne w swojej prostocie!

Loxone Smart Home – dlaczego warto?

Systemów inteligentnego domu jest na rynku wiele. Dlatego wybór tego idealnego jest sporym wyzwaniem. Najlepiej postawić na rozwiązanie, które pozwala na koordynację pracy wielu systemów – dzięki temu możesz świadomie i samodzielnie wybierać mechanizmy, które pojawią się w Twoim budynku. Taką możliwość zapewnia właśnie Loxone. Z jego rozwiązaniami kompatybilne są również inteligentne mechanizmy sterowania stosowane w oknach Internorm.

Przy pomocy Loxone można koordynować zadania związane z wentylacją oraz zacienieniem okien Internorm, które są wyposażone w system I-tec. Są one w pełni kompatybilne z systemem inteligentnego domu Loxone, a konfiguracja ich pracy zajmuje kilka chwil – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce.

Loxone Smart Home.png

Inteligentne sterowanie wentylacją i zacienieniem w praktyce

Co daje integracja mechanizmów zacienienia i wentylacji oferowanych przez Internorm z Loxone? Przede wszystkim – pełną swobodę działania. Zyskujesz kontrolę nad funkcjonowaniem zintegrowanych wywietrzników oraz osłon okiennych (np. wewnętrznych żaluzji lub rolet zewnętrznych z automatycznym systemem sterowania) – również zdalnie, spoza domu. Oznacza to, że przy pomocy smartfona lub tabletu możesz np.:

 • sterować systemem wentylacji w oknach Internorm – mowa o Wentylacji I-tec, która zapewnia bezpieczną (również dla alergików) wymianę powietrza bez utraty ciepła; system można zdalnie włączyć, wyłączyć lub ustalić intensywność jego działania,
 • odsuwać lub zasuwać rolety zewnętrzne – regulując dopływem światła bez wstawania z łóżka,
 • ustawić optymalny kąt nachylenia lamel żaluzji – wewnętrznych lub fasadowych, np. zaciemniając wnętrza, gdy wychodzisz z domu, a wpuszczając do nich światło na chwilę przed powrotem do domu.

To oczywiście tylko przykładowe możliwości, jakie daje inteligentny system sterowania wentylacją i zaciemnieniem zintegrowany z Loxone. Co ważne, rozwiązanie to pozwala tworzyć również zautomatyzowane programy, które dopasowują sposób funkcjonowania wentylacji i zaciemnienia do Twojego dobowego rytmu.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z doradcą Internorm i poznaj w pełni funkcjonalność systemu inteligentnego budynku.

Powiązane tematycznie

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF